موج

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه با مقام های ارشد عراقی در بغداد دیدار و گفتگو کرد. محور اصلی گفتگوهای وی در عراق، بررسی آخرین اوضاع منطقه بوده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزیر خارجه ترکیه با مقام های ارشد عراقی در بغداد دیدار کرد. 

مولود چاووش اوغلو پس از دیدار با برهم صالح رئیس جمهور عراق گفته است: در گفتگو با مقام های عراقی این نکته را به بحث گذاشتیم که چه کارهایی برای کاهش دادن تنش ها در منطقه می توانیم انجام دهیم. ما برای امنیت و ثبات عراق اهمیت زیادی قائل هستیم. 

انتظار می رود که وزیر خارجه ترکیه با دیگر مقام های عراقی نظیر وزیر خارجه عراق محمد علی الحکیم و  رئیس پارلمان عراق محمد الحلبوسی نیز دیدار و گفتگو کند. 

دیدار چاووش اوغلو از عراق در بحبوحه تشدید تنش ها میان ایران و آمریکا انجام گرفته است. جمعه گذشته، نیروهای آمریکایی در اقدامی سپهبد قاسم سلیمانی را در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رساندند. در پاسخ به این اقدام تروریستی، ایران نیز اوایل روز چهارشنبه، با چندین موشک پایگاه عین الاسد که میزبان نیروهای آمریکایی است را هدف حمله موشکی قرار داد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها