موج

وزارت امور خارجه ایتالیا با صدور بیانیه‌ای حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق که نیروهای ائتلاف نیز در آن حضور دارند را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، وزارت امور خارجه ایتالیا امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق که نیروهای ائتلاف نیز در آن حضور دارند را محکوم کرد.

در بیانیه جانبدارانه وزارت امور خارجه ایتالیا در این خصوص بی اشاره به اقدام تروریستی واشنگتن در ترور سردار سلیمانی در عراق آمده است: ایتالیا تحولات اخیر در عراق را با نگرانی ویژه ای پیگیری کرده و حمله ایران به پایگاه‌های آمریکا را محکوم می کند. حمله موشکی ایران در این دوره حساس بر تنش‌ها افزوده است!

لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه این کشور نیز طرف‌ها را به اعتدال فراخواند و گفت: در ابتدا به فکر نیروهای نظامی خود در این کشور هستیم. از آنها سپاسگزاریم. برای جلوگیری از متشنج شدن اوضاع در منطقه تمام طرف ها را به خودداری از اقدامات تحریک‌ آمیز فرا می خوانیم. گزینه نظامی به هیچ وجه قابل قبول نیست. بی‌ثباتی بیشتری در منطقه به لحاظ امنیت جهانی، نتایج مستقیم و طولانی مدتی را در پی خواهد داشت. ایتالیا با شرکای اروپایی خود هماهنگی داشته و حاضر است از هر اقدام سازگار در منطقه خلیج حمایت کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها