موج

رئیس جمهور ونزوئلا:

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا رد اظهار نظری گفته است ملت های آمریکای لاتین در حال به پا خواستن بر علیه سرمایه داری وحشی هستند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا گفته است: مردم در آمریکای لاتین بر علیه سرمایه داری وحشی و بویژه مدل نئولیبرالی که توسط صندوق بین المللی پول ترویج می شود، به پا می خیزند.

مادورو گفته است: اگرچه اینگونه به نظر می رسد که نئولیبرالیسم بر آمریکای لاتین مسلط شده اما مردم در آمریکای لاتین علیه آن به پا خواسته اند. به عنوان مثال، ملت شیلی اخیرا بر علیه این سازوکار به پا خواسته اند. مادور این اظهارات را در جریان سومین کنگره ضدامپریالیستی در کوبا ایراد کرده است.

در اواسط ماه اکتبر سال جاری میلادی، معترضان در شیلی به دلیل افزایش 4 درصدی هزینه بلیط مترو به خیابان ها ریختند و خواستار برکناری دولت شیلی شدند. از آن زمان تاکنون، حدودا 23 نفر از معترضان شیلیایی توسط نیروهای امنیتی این کشور جان خود را از دست داده اند. 

در این راستا، سپاستین پینرا رئیس جمهور شیلی نیز برای آرام کردن معترضان، به آن ها امتیازاتی را اعطا کرده اما تاکنون تغییری در وضعیت ایجاد نشده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها