وزیر دفاع آلمان نسبت به خروج نظامبان ناتو از افغانستان هشدار داده است. وی گفته این اقدام موجب تسلط طالبان بر افغانستان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر وزیر دفاع آلمان نسبت به خروج نظامیان ناتو از افغانستان هشدار داده است. وی اعلام کرده انجام چنین اقدامی موجب خواهد شد تا بار دیگر افغانستان تحت کنترل طالبان قرار گیرد.

وزیر دفاع آلمان که به صورت بالقوه از وی به عنوان جانشین آنگلا مرگل صدراعظم آلمان نیز یاد می شود گفته است خروج نظامیان خارجی از افغانستان و تسلط طالبان بر این کشور، خصوصا برای زنان افغان بسیار سخت خواهد بود. 

ماه جاری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به صورت ناگهانی گفتگوهای صلح آمریکا با طالبان را متوقف کرد. این اقدام در شرایطی انجام گرفت که طالبان در حین انجام مذاکرات با آمریکا، در کابل دست به انجام عملیات تروریستی زد که منجر به کشته شدن 11 نفر از جمله 1 سرباز آمریکایی شد. 

پیش از این آمریکا از عقب نشینی 5000 نظامی خود از افغانستان و همچنین بستن 5 پایگاه نظامکی خود در این کشور در چهارچوب توافق احتمالی صلح با طالبان خبر داده بود. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها