دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء اظهار کرد: سیدحسن نصرالله به من گفت پس از شدت یافتن محاصره، پیامی از حضرت آقا دریافت کردم که در آن تأکید شده بود به همه مجاهدان توصیه کنم دعای «جوشن صغیر» را بخوانند و در ادامه بشارت دادند که قطعاً نصر و پیروزی و عزت و کرامت از آنِ مقاومت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، شیخ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در سالگرد جنگ ۳۳ روزه، با اشاره به خاطره‌ای از ملاقات خود با دبیرکل حزب‌الله لبنان ، به بیان محتوای دیدار خود با نصرالله در آن وهله زمانی پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» با تأکید بر عدم توازن امکانات طرفین در جنگ تموز اظهار داشت: در این جنگ مجاهدان حزب‌الله در تنگنا و سختی بسر می‌بردند؛ چرا که اغلب کشورها از اسرائیل حمایت می‌کردند.

وی افزود: دشمن از جنگنده‌های پیشرفته و پشتیبانی آمریکایی، اروپایی و عربی برخوردار بود و در مقابل، جمعی از رزمندگان در کوه‌ها و دشت‌ها در محاصره قرار داشتند. از همین رو طرفداران حق در اقصی نقاط دنیا نسبت به وضعیت حزب‌الله لبنان نگران بودند.

فرمانده بلندپایه حشد شعبی ادامه داد: در این میان به یکباره «سید حسن نصرالله» با اطمینانی فراتر از یک برآورد ساده، در رسانه‌ها بشارت پیروزی قطعی داد و همه را غافلگیر کرد.

شیخ اکرم الکعبی خاطرنشان کرد: مدتی بعد از پایان این نبرد، من و جمعی از برادران مجاهد به لبنان سفر کردیم تا ضمن دیدار با سیدحسن، پیروزی بزرگ حزب‌الله را به ایشان تبریک بگوییم. در مسیر، سؤالی ذهنم را درگیر کرده بود و تصمیم گرفتم به محض ملاقات آن را مطرح کنم؛ اینکه سید حسن بر چه اساسی وعده پیروزی داد؟ اطمینان خاطر او از کجا نشأت می‌گرفت و چگونه به چنین جمع‌بندی رسیده بود؟

وی ادامه داد: به محض دیدار با سید حسن که شهید عماد مغنیه هم حضور داشت سؤالم را مطرح کردم. ایشان پاسخ داد که پس از شدت یافتن محاصره، پیامی از حضرت آقا دریافت کردم که در آن تأکید شده بود به همه مجاهدان توصیه کنم دعای «جوشن صغیر» را بخوانند و در ادامه بشارت دادند که قطعاً نصر و پیروزی و عزت و کرامت از آنِ مقاومت خواهد بود.

دبیرکل نُجَباء از قول سیدحسن نصرالله افزود: به تجربه بر من ثابت شده بود که حضرت آقا هرگاه وعده‌ای می‌دهند بی‌شک محقق می‌شود. من هم با استناد به وعده ایشان، با چنین صراحت و اطمینانی در رسانه‌ها از پیروزی حتمی سخن گفتم و آن را به همه حامیان مقاومت بشارت دادم.