نیروهای سوری پس از رصد تروریست‌ها، به مدت بیش از دو ساعت با عناصر النصره درگیر شدند که در پی آن، ده‌ها تروریست کشته و عناصر باقی مانده نیز مجبور به فرار شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، عناصر ویژه گروه تروریستی جبهه النصره  شامگاه شنبه به مواضع ارتش سوریه  در شمال استان حماه حمله کردند.

یک منبع میدانی وابسته به ارتش سوریه اعلام کرد که عناصر رنجر موسوم به العصائب الحمراء (سربند قرمزها) شنبه به منطقه الحمامیات واقع در شمال غرب حماه نفوذ کردند.

این منبع به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که تروریست‌ها پس از نفوذ به این منطقه، تلاش کردند به مواضع ارتش سوریه حمله کنند، ولی نیروهای شناسایی سوری موفق شدند تحرکات آنان را رصد کنند.

نیروهای سوری پس از رصد تروریست‌ها، به مدت بیش از دو ساعت با عناصر النصره درگیر شدند که در پی آن، ده‌ها تروریست کشته و عناصر باقی مانده نیز مجبور به فرار شدند.

به گفته این منبع، جنگنده‌های سوری نیز باقی مانده عناصر تروریستی را هدف قرار دادند و مواضع آنان را در «اللطامنة، کفرزیتا، الزکاة و الأربعین» در شمال حماه بمباران کردند.

در پی حملات هوایی ارتش سوریه، چند سکوی پرتاب موشک وابسته به تروریستها، جنگ‌افزارها و خودروهای زرهی ترکیه در اطراف منطقه «وادی عثمان» منهدم شد.

هم‌زمان با حملات هوایی و زمینی، توپخانه ارتش سوریه نیز در محور «الهبیط» واقع در جنوب ادلب، مواضع و مسیرهای تحرکات تروریستها را هدف قرار داد که در پی آن سه عنصر النصره کشته شدند.

موشک‌های ارتش سوریه همچنین در محوری که از روستای «النقیر» در شمال الهبیط تا روستاها و مناطق «الشیخ مصطفى، الرکایا، ترملا و کفرسجنة» امتداد داشت، مواضع تروریستها را هدف قرار داد.

این در حالی است که حملات توپخانه‌ای ارتش سوریه به عمق مناطق استقرار النصره در جنوب ادلب به ویژه روستاهای «مرعیان و بلشون» رسید و شماری از آنان را از پای درآورد.

گروههای قرمز، نیروی ضربتی النصره هستند که در آن، تبعه‌های آسیایی، اروپایی و عربی حضور دارند. این عناصر، نوارهای قرمز رنگی به سر دارند که علامت متمایز کننده آنان از سایر تروریستهاست. «ابویقظان المصری» که «امیر شرعی-نظامی» النصره در ادلب است، این گروه را تأسیس کرد.

عناصر این گروه به خونریز بودن و ارتکاب کشتار وحشیانه غیر نظامیان و اسرای ارتش سوریه مشهور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها