موج

هایکو ماس:

وزیر خارجه آلمان گفت: ما امروز بار دیگر درباره شرایط در خاورمیانه به تبادل‌نظر خواهیم پرداخت. اتحادیه اروپا نقش مهمی در برقراری ثبات و تنش‌زدایی در منطقه دارد... همه گفته‌اند که خواستار جنگ نیستند. اما در واقع کسی در این راستا اقدامی نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در آغاز نشست شورای اروپا در لوکزامبورگ اظهار کرد: تحولات منطقه غرب آسیا در دستور کار نشست امروز قرار دارد.

ماس گفت: ما امروز بار دیگر درباره شرایط در خاورمیانه به تبادل‌نظر خواهیم پرداخت. اتحادیه اروپا نقش مهمی در برقراری ثبات و تنش‌زدایی در منطقه دارد... همه گفته‌اند که خواستار جنگ نیستند. اما در واقع کسی در این راستا اقدامی نمی‌کند. اکنون زمان دیپلماسی است و ما باید این را به همراه اتحادیه اروپا را بیشتر روشن کنیم.

وی همچنین درباره تحولات اخیر غرب‌ آسیا هم گفت: ما اطلاعات سرویس‌های اطلاعاتی آمریکایی و بریتانیایی را داریم که در این مورد فرضیاتی را مطرح کرده‌اند و برای اینکه مطمئن شویم با اطلاعاتی که خودمان داریم، مقایسه می‌کنیم (با این حال) باید در این مورد بسیار با دقت عمل شود و ما در این زمینه با شرکایمان صحبت خواهیم کرد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم اعلام کرد که در نشست امروز تحولات اخیر با حضور وزیر خارجه اردن به بحث و تبادل‌نظر گذاشته خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها