موج

وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای تأکید کرد: از شورای امنیت می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال توقف تهاجم وخیانت کاری شبه نظامیان "قسد" مورد حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی عمل کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت خارجه سوریه در دو نامه‌ به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت نسبت به "قتل عام‌هایی" که توسط نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) رخ میدهد، اعتراض کرد.

در این نامه‌ها تأکید شده است: از شورای امنیت می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال توقف تهاجم وخیانت کاری شبه نظامیان "قسد" مورد حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی عمل کند.

وزارت خارجه سوریه بر حق این کشور طبق قانون بین‌المللی برای دفاع از شهروندان سوری در سراسر این کشور تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است، هدف این کشتارهای اخیری که توسط شبه نظامیان قسد  یا گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه با حمایت و جانبداری ائتلاف آمریکا  صورت گرفته است، به زانو درآوردن مردم شریف و غیور سوریه بوده که خواهان پاسخگویی به مطالباتشان و بازگشت دولت سوریه به منطقه مذکور هستند.

وزارت خارجه سوریه افزوده است: گروهک شبه نظامیان قسد به خواسته‌های مردم سوریه برای بهبودی اوضاع حوزه آموزش، تأمین آب وغذا برای این منطقه فقیر با قتل و کشتار ساکنان و تخریب زیربناهای آن پاسخ داده‌اند. این اقدامات نشانه واضحی از اقدامات قسد برای اجرای سیاست‌های سروران خود در ائتلاف بین‌المللی آمریکا است.

در این نامه‌ها آمده است: شهروندان سوری علیه اقدامات شبه نظامیان قسد در روستای "ابو حردوب" در حومه شرقی دیرالزور تظاهرات کردند و ده‌ها تن از اهالی روستای "الشمسانی" در جنوب شهر حسکه نیز اقدامات نیروهای قسد را محکوم کردند و به دنبال آن خواستار پایان تهاجم و تجاوز این شبه‌نظامیان به کرامت و اموال خود شدند. همچنین تظاهرات‌های مشابهی در مناطق دیگر از جمله، شهر "البصیرة" و روستاها و شهرک‌های "ذیبان"، "الضمان" و "الحویج" در حومه شمالی دیرالزور برگزار شد.

وزارت امور خارجه سوریه به این مساله نیز اشاره کرد که جنگنده‌های ائتلاف آمریکا ۹ می ۲۰۱۹ کشتار فجیعی در شهر شحیل در حومه دیر الزور مرتکب شدند که منجر به قربانی شدن هفت غیر نظامی از اعضای یک خانواده شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها