نماینده ویژه ریاست جمهوری ترکیه در امور عراق گفت: نخست وزیر عراق در پانزدهم ماه مه به ترکیه سفر می‌کند و در جریان این سفر با اردوغان، دیدار می‎کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، پارلمان ترکیه عصر جمعه (20 اردیبهشت) میزبان نشستی به ریاست ویسل ار اوغلو، نماینده ویژه ریاست جمهوری ترکیه در امور عراق برای بررسی پیشنهادات پروژه‌ها و طرح‌های مربوط به حل مشکلات آب عراق بود.

در این نشست، محمد کوچوک اسکالی، سرکنسول ترکیه در موصل، احمد ساعتچی، رئیس سازمان آب، شماری از نمایندگان وزارت خارجه، انرژی، منابع طبیعی، کشاورزی و جنگل‌ها و نیز  نمایندگانی از اداره‌ها و سازمان‌های ترکیه‌ای حضور داشتند.

ار اوغلو در جریان سخنرانی خود در این نشست خاطرنشان کرد: ما واقعا کار بسار مهمی می‌کنیم، چراکه عراق همسایه ما است و ما فعالیت‌های مهمی در ارتباط با آب و انرژی را اجرا می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: عادل عبدالمهدی ، نخست وزیر عراق در پانزدهم ماه مه به ترکیه سفر می‌کند و در جریان این سفر با رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور این کشور دیدار خواهد کرد.

این مسئول ترکی خاطرنشان کرد: تا آن زمان، من معتقدم که فرصتی برای آماده ‌سازی برخی موضوعات و ارائه آن به رئیس جمهور  در اختیار داریم.