موج
کدخبر : ۲۷۷۲۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277219

یک پایگاه خبری آمریکایی فاش کرد: رژیم صهیونیستی اطلاعاتی را که درباره "طرح یک حمله به منافع آمریکا در خلیج فارس از سوی ایران" را پیش از آنکه جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا تهران را با"شدت عملی بی امان" تهدید کند، در اختیار آمریکا قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، باراک راوید، خبرنگار شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرده است: یکی از مقامات ارشد اسرائیلی به او اطلاع داده که این رژیم اطلاعاتی را که درباره "طرح یک حمله به منافع آمریکا در خلیج فارس از سوی ایران" را پیش از آنکه جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا تهران را با"شدت عملی بی امان" تهدید کند، در اختیار آمریکا قرار داده است.

به گفته این روزنامه نگار اسرائیلی اطلاعاتی که توسط موساد گردآوری شده و در اختیار آمریکا قرار داده شد، دلیل بیانیه "شدید اللحن" بولتون بوده است.

باراک راوید می‌گوید: مقامات اسرائیلی به من گفته‌اند که اطلاعات درباره طرح احتمالی ایران علیه آمریکا یا متحدانش مانند عربستان سعودی یا امارات متحده عربی در خلیج فارس دو هفته پیش در مذاکراتی در کاخ سفید میان یک هیئت اسرائیلی به ریاست میر بن شابات، مشاور امنتی داخلی اسرائیل و هیئت آمریکایی به ریاست جان بولتون مطرح شد.

باراک راوید در آخر گفت: مقامات اسرائیلی به من گفته‌اند که موساد سناریوهای متعددی برای آن‌چه ایران ممکن است انجام دهد را طراحی کرده است. آنها گفتند، هنوز برای ما مشخص نیست که ایران در تلاش برای انجام دادن چه چیزی است و چگونه می‌خواهد آن را انجام دهد اما برایمان روشن است که صبر ایران تحت کمپین فشار حداکثری در حال پایان است و مقابله به مثل علیه منافع آمریکا در خلیج فارس را در نظر دارد".

مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که آمریکا در واکنش به "برخی نشانه‌ها و هشدارهای مشکل‌ساز و جنگ‌افروزانه از سوی ایران" ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن به خاورمیانه می‌فرستد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها