موج

یک هواپیمای کوچک هنگامی که قصد داشت باند فرودگاهی را که در نزدیکی کوه اورست قرار دارد ترک کند، کنترل خود را از دست داد و با دو هلی کوپتر برخورد کرد.این سانحه هوایی تاکنون موجب مرگ 3 نفر و زخمی شدن 3 تن دیگر شده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از فرانسه 24، یک هواپیمای کوچک هنگامی که قصد داشت باند فرودگاهی را که در نزدیکی کوه اورست قرار دارد ترک کند، کنترل خود را از دست داد و با دو هلی کوپتر برخورد کرد.این سانحه هوایی تاکنون موجب مرگ 3 نفر و زخمی شدن 3 تن دیگر شده است. 

این سانحه، در فرودگاه لوکلا اتفاق افتاده که مهمترین دروازه ورودی به منطقه اورست است و به این دلیل که یکی از مشکل ترین فرودگاه های جهان در بحث پرواز و فرود هواپیماهاست، مشهور شده است. 

مقام های مسوول اعلام کرده اند هنوز اطلاعی در مورد علت دقیق وقوع این حادثه در اختیار ندارند. فرودگاه لوکلا هر سال، مورد استفاده هزاران مسافر و کوهنورد است که می خواهند به منطقه اورست سفر کنند. این فرودگاه بویژه در ماه آپریل(ماه جاری) بسیار شلوغ است زیرا این ماه، یکی از ماه های بسیار مناسب برای کوهنوردی در اورست است.   

صنعت هوانوردی نپال در روزهای اخیر، به دلیل پذیرش هزاران مسافر از اقصی نقاط جهان، روزهای شلوغ و پرترافیکی را به ویژه در اطراف کوه اورست سپری کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها