موج
کدخبر : ۲۷۲۹۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272956

مسلمانان در انگلیس از دولت این کشور درخواست کرده اند تا با افزایش تقریبا 600 درصدی جرائم خشونت آمیز مربوط به اسلام هراسی، پس از حادثه تروریستی نیوزیلند در ماه گذشته مقابله کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، مسلمانان در انگلیس از دولت این کشور درخواست کرده اند تا با افزایش تقریبا 600 درصدی جرائم خشونت آمیز مربوط به اسلام هراسی، پس از حادثه تروریستی نیوزیلند در ماه گذشته مقابله کند. 

محمد محمود امام جماعت مسجد شرق لندن گفته است:"موضوع اسلام هراسی دیگر یک موضوع ساده نیست". وی افزوده:"برخی افراد از برخی احزاب و گروه ها، پیش از این ادعا کرده اند که تصوری میان جامعه مسلمانان وجود دارد که اسلام هراسی در میان برخی احزاب وجود دارد. با این حال در پاسخ به آن ها باید گفت که عجیب است وقتی 3 میلیون مسلمان یک چیز را به طور مشترک تجربه می کنند. واقعیت این است که به اثبات رسیده که اسلام هراسی یک تلاش هماهنگ نه فقط برای ایجاد نفرت بلکه، تلاشی برای ترویج خشونت علیه مسلمانان در انگلستان، اروپا و مکان های دوری همچون نیوزیلند است".

محمد محمود نسبت به انجام حملاتی مشابه آنچه در نیوزیلند بر علیه مسلمانان اتفاق افتاد و جان 51 نفر را گرفت، ابراز نگرانی کرده است.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها