موج

یکی از نزدیکان دالایی لاما رهبری معنوی تبت اعلام کرده است وی به دلیل درد سینه به یک بیمارستان در دهلی نو منتقل شده و تحت بررسی های پزشکی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از نزدیکان دالایی لاما رهبری معنوی تبت اعلام کرده است وی به دلیل درد سینه به یک بیمارستان در دهلی نو منتقل شده و تحت بررسی های پزشکی قرار گرفته است. 

به گفته منابع آگاه، اوایل روز سه شنبه، دالایی لاما پس از تجربه سرفه های خفیف، برای بررسی بیشتر پزشکی به دهلی نو پرواز کرد و در بیمارستان مکس بستری شده است. پزشکان اعلام کرده اند: جای نگرانی در مورد وضعیت دالایی لاما وجود ندارد و وضعیت وی خوب است و دالایی لاما چند روزی را در بیمارستان به استراحت خواهد پرداخت. 

اگرچه دالایی لاما فردی محبوب در عرصه بین المللی است با این حال، بسیاری از دولت های جهان، از ترس برانگیختن خشم چین، روابط خود با وی و دعوت از او برای سفر به کشورهایشان را محدود کرده اند. منطقه تبت و رهبر معنوی آن یعنی دالایی لاما، سال ها است که یکی از دغدغه های مهم رهبران چینی به شمار می روند. دولت مرکزی چین و ساکنان این منطقه، شکاف های عمیق فکری و ایدئولوژیک دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها