موج

اردوغان :

رئیس‌جمهوری ترکیه طی یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست تروریست استرالیایی مهاجم به نمازگزاران جمعه در نیوزیلند را با تروریست‌های داعشی یکسان خواند .

به گزارش خبرگزاری موج، رجب طیب اردوغان با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی ترکیه به همکاری با همتایان خود ادامه می‌دهند تا حقیقت حادثه تروریستی کریست چرچ  را کشف کنند، توضیح داد: «عامل قتل عام کریست چرچ می‌خواست بذر نفرت را در میان بشریت بکارد. آن چیزی که در نیوزیلند رخ داد، مولود شوم تنفر و نادانی بود».

وی سپس مانیفست 73 صفحه‌ای برنتون تارانت  تروریست مهاجم به مسجد النور در نیوزیلند را (که در آن گفته بود شهر کریستچرچ را به صاحبان مسیحی اصلی‌اش بازمی‌گرداند) به بیانیه‌ها و تفکرات گروه تروریستی داعش تشبیه کرده و افزود: «به همین دلیل، باید تاکید کنیم که هیچ تفاوتی بین قاتلی که مردم بی‌گناه را در نیوزیلند به قتل رساند و کسانی که حملات تروریستی در ترکیه، فرانسه، اندونزی و جاهای دیگر انجام دادند، وجود ندارد».

رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از سکوت دولت‌های غربی در برابر اسلام‌ستیزی و جرائم متعصبانه علیه مسلمانان، نوشت: «ما نباید اجازه دهیم این مسئله دوباره تکرار شود... به همکاری با دوستان و متحدان خود برای مبارزه با تمام گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهیم».

اردوغان در پایان، ضمن درخواست از جوامع غربی برای جلوگیری از عادی‌شدن نژادپرستی،‌بیگانه‌هراسی و اسلام‌ستیزی در اروپا و آمریکا، تاکید کرد: باید توافق شود که چنین عقاید بیماری جنایت علیه بشریت برشمرده شود. در آخر، سران کشورهای غربی باید از شجاعت جاسیندا آردرن بیاموزند که مسلمانان کشورهای خود را در آغوش گرفته و بپذیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها