موج

نخست وزیر نیوزیلند :

آردرن تصریح کرد: من از شما تقاضا دارم صرفا اسم افرادی را بیاورید که دیگر در بین ما نیستند نه اسم فردی که عامل از بین رفتن آنها است.

به گزارش خبرگزاری موج، نخست وزیر نیوزیلند امروز سه‌شنبه در یک سخنرانی وعده داد هیچ گاه اسم عامل حمله تروریستی روز جمعه گذشته به مسلمانان در دو مسجد این کشور را به زبان نخواهد آورد تا او را در هدفش برای شهرت پیدا کردن ناکام بگذارد.

جاسیندا آردرن ، در نشستی ویژه در پارلمان این کشور خطاب به قانونگذاران این پارلمان اعلام کرد، قانون و عدالت در قبال عامل این کشتار در دو مسجد شهر کرایست‌چارچ، به سخت‌ترین شکل به اجرا در خواهد آمد.

در روز جمعه، پنجاه تن از مسلمانان نیوزیلند در پی برگزاری نماز جمعه در حمله تروریستی یک افراطگرای استرالیایی جان باختند و این نژاد پرست تصاویر حمله خود را در شبکه های اجتماعی پخش کرد.

به گفته نخست وزیر نیوزیلند، عامل این حمله تروریستی ، به دنبال اهداف مختلفی بود و یکی از آنها شهرت پیدا کردن بوده است.

این رهبر نیوزیلند افزود: بخاطر همین مساله هیچ وقت از زبان من اسم او را نخواهید شنید. او یک تروریست و مجرم است. زمانی که بخواهم در ارتباط با این اقدام او حرفی بزنم، بدون آوردن اسم او صحبت خواهم کرد.

آردرن تصریح کرد: من از شما تقاضا دارم صرفا اسم افرادی را بیاورید که دیگر در بین ما نیستند نه اسم فردی که عامل از بین رفتن آنها است.

نخست وزیر ۳۸ ساله نیوزیلند این سخنرانی را به منظور نشان دادن مراتب هر چه بیشتر همدردی خود به مسلمانان، با لباسی مشکی و بسیار جدی در پارلمان این کشور ایراد کرده و  سخنرانی خود را نیز به زبان آوردن عبارت "سلام علیکم" آغاز کرد.

او در این سخنرانی تاکید کرد،: ما نقش رسانه‌های اجتماعی در شکل‌گیری این حادثه را بررسی کرده و تردیدی وجود ندارد که ایده و زبان تفرقه دهه‌ها در میان ملتها به شکلهای متفاوت وجود داشته است.

او خاطر نشان کرد: ما نباید به گونه‌ای عمل کنیم که این شبکه‌های اجتماعی بدون هیچ گونه مسئولیت پذیری وجود داشته باشند و مسئولیت آن محتوایی که در این شبکه ها انتشار می‌یابد را قبول نکنند چون علاوه بر نویسنده پستها و مطالب،‌ خود این شبکه ها نیز ناشر این محتوا محسوب می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها