ایالات متحده آمریکا از تمامی کشورهای جهان بخصوص هند درخواست کرده تا همزمان با تشدید فشارهای واشنگتن بر علیه دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، خرید نفت از این کشور را متوقف سازند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از راشاتودی، ایالات متحده آمریکا از تمامی کشورهای جهان بخصوص هند درخواست کرده تا همزمان با تشدید فشارهای واشنگتن بر علیه دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، خرید نفت از این کشور را متوقف سازند. 

الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در موضوع ونزوئلا در گفتگو با رویترز گفته است:"ما به هند می گوییم که نباید از دولت مادورو با خرید نفت حمایت کند. شما باید در جبهه مردم ونزوئلا قرار گیرید". درآمدهای نفتی، قریب به 98 درصد از درآمدهای دولت ونزوئلا را تشکیل می دهند و برای زنده نگه داشتن اقتصاد ونزوئلا کاملا حیاتی هستند. ایالات متحده امریکا از هر اقدام و تحریمی برای سرنگونی دولت رئیس جمهور قانونی ونزوئلا نیکلاس مادورو استفاده کرده است. 

واشنگتن همواره امیدوار بوده با قطع درآمدهای نفتی ونزوئلا به دولت این کشور فشار اقتصادی وارد کند و از طریق ایجاد بحران اقتصادی در ونزوئلا و نارضایتی در مردم، دولت ونزوئلا را سرنگون سازد.