موج
کدخبر : ۲۶۸۸۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268834

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای گفتگوهای بیشتر با کره شمالی در مورد خلع سلاح هسته ای کاملا آماده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای گفتگوهای بیشتر با کره شمالی در مورد خلع سلاح هسته ای کاملا آماده است. این موضع گیری به رغم انتشار گزارش هایی مبنی بر تحرکات کره شمالی جهت فعال سازی مجدد ظرفیت موشک های دوربردش صورت می گیرد.

بر اساس گزارش منابع اطلاعاتی، تحرکات اخیر کره شمالی، در کارخانه ای کشف شده که این کشور برای اولین بار موشک قاره پیمای خود که قادر به هدف قرار دادن ایالات متحده آمریکاست را در آنجا تولید کرد. در هفته گذشته، دو اندیشکده آمریکایی و آژانس اطلاعاتی کره جنوبی گزارش دادند کره شمالی در حال بازسازی سایت موشکی سوهائه است. این گزارش موجب شد تا ترامپ در پیامی توئیتری بگوید به شدت از رهبر کره شمالی سرخورده خواهد شد اگر این گزارش ها درست باشند. اندیشکده های آمریکایی بر این باورند که سایت موشکی ذکر شده کره شمالی بار دیگر عملیاتی شده است.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها