موج

مایک پامپئو ابراز امیدواری کرد ایالات متحده آمریکا هیاتی را در هفته‌های آتی به کره شمالی اعزام کند .

به گزارش خبرگزاری موج، مایک پامپئو اظهار کرد: امیدوارم و البته هنوز متعهد نمی‌شوم که ما بتوانیم هیأتی را از جانب خود به کره شمالی اعزام کنیم. با این حال من گروهی را در چند هفته آتی به پیونگ یانگ اعزام می‌کنم.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: من به تلاش‌هایم برای یافتن راه‌حل‌هایی به منظور برگزاری مذاکرات آتی با کره شمالی ادامه‌ می‌دهم.

دو طرف دلایل مختلفی را برای پایان بدون توافق نشست هانوی اعلام کردند. ترامپ روز پنجشنبه‌ به خبرنگاران گفته بود کره شمالی به دنبال لغو تحریم‎ها است، اما وزیر امور خارجه کره شمالی این ادعا را رد کرده است و گفته بود که پیونگ یانگ تنها به دنبال لغو بخشی از تحریم‌ها در ازای انهدام سایت اتمی یانگ‌بیون است.

پامپئو همچنین خاطرنشان کرد: ما در یک چالش اساسی گرفتاریم تا رهبری ۳۵ ساله کره شمالی را متقاعد کنیم که استراتژی تاریخی که آنها می‌گویند براساس آن نبود تسلیحات اتمی باعث سقوط کره شمالی و دولت این کشور می‌شود و اینکه این تسلیحات تنها راه برای دستیابی به امنیت در کشورشان است، از بین ببریم. آنها به این مساله اعتماد دارند و مطمئن هستند که این تسلیحات اتمی از آنها حفاظت می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها