فردی مسلح برای ربودن هواپیمایی که از بنگلادش به دوبی در حال پرواز بود، اقدام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، این هواپیما داکا را در ساعت ۴:۳۵ بعد از ظهر یکشنبه به وقت محلی ترک کرد و به سمت دوبی در حال پرواز بود. به گفته یکی از مقامات ارتش بنگلادش ، خلبان این هواپیما فرود اضطراری خود را ۴۰ دقیقه پس از آغاز پرواز و با مطلع شدن از رفتار مشکوک فرد مسلحی که قصد ربودن هواپیما را داشت در شهر چیتاگونگ بنگلادش صورت داد. همه ۱۴۳ سرنشین این هواپیما و هفت خدمه آن بدون بروز مشکلی از هواپیما خارج شدند.

متیور رحمان، یکی از فرماندهان ارشد ارتش بنگلادش به گفت : پس از آنکه نیروهای ویژه خواستار تسلیم فرد مسلح شدند، هواپیماربا به سمت آنان تیراندازی کرد که با تیراندازی متقابل کماندوها همراه شد.

به گفته این فرمانده، هواپیماربا به یک هفت‌تیر مسلح بود اما اطلاعاتی از مکان بروز این درگیری ارائه نکرد. این مقام ارتش بنگلادش افزود، فرد مسلح یک شهروند بنگلادشی بوده و خواستار صحبت با همسرش و شیخ حسینه، نخست وزیر بنگلادش بوده است. این فرد پیش از آنکه به بیمارستان برسد، جان خود را از دست داد.

نعیم حسن، رئیس نهاد هواپیمایی غیرنظامی بنگلادش اظهار کرده است که هواپیماربا دارای تعادل روانی نبوده است. او تاکید کرد: این را به خاطر رفتارش می‌گویم. او می‌خواست با نخست وزیر صحبت کند.

پیش از اعلام خبر مرگ این هواپیماربا که نام او هنوز در رسانه‌ها منتشر نشده، رحمان، فرمانده ارشد ارتش بنگلادش او را تروریست خواند و گفت این فرد بازداشت شده و تحت بازجویی قرار دارد.