رهبران ارشد طالبان از جمله یکی از بنیانگذاران این گروه، وارد قطر شده اند تا دور جدیدی از مذاکرات را با نماینده ویژه آمریکا در موضوع افغانستان زلمای خلیل زاد برگزار کنند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، رهبران ارشد طالبان از جمله یکی از بنیانگذاران این گروه، وارد قطر شده اند تا دور جدیدی از مذاکرات را با نماینده ویژه آمریکا در موضوع افغانستان زلمای خلیل زاد برگزار کنند. این گفتگوها با هدف دستیابی به معاهده صلح در افغانستان و خاتمه دادن به بحران 17 ساله سیاسی-امنیتی در این کشور انجام می شوند. 

انتظار می رود گفتگوها در روز دوشنبه(6 اسفندماه) آغاز شوند. ملا عبدالغنی برادر یکی از بنیانگذاران اصلی گروه طالبان نیز در میان تیم مذاکره کننده طالبان در قطر حضور دارد. طالبان در کشور قطر، دفتر سیاسی دارد. 

گفتگوهای گذشته بیش از هر چیز به عقب نشینی نیروهای خارجی از افغانستان متمرکز بوده اند. امری که یکی از خواسته های اصلی و طولانی مدت رهبران طالبان بوده است. از طرفی، طرف آمریکایی نیز به دنبال دریافت تضمین هایی از سوی آمریکا مبنی بر این بوده که طالبان نباید اجازه دهد افغانستان بستری برای انجام عملیات خرابکارانه در آمریکا و یا هدف قرار دادن منافع این کشور در سرتاسر جهان باشد. 

انتظار می رود زلمای خلیل زاد گروه طالبان را برای مذاکره مستقیم با دولت افغانستان تحت فشار قرار دهد. امری که طالبان تاکنون از آن خودداری کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها