موج
کدخبر : ۲۶۶۶۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266659

ناکامی ایالات متحده آمریکا در ارسال کمک های به اصطلاح بشردوستانه به ونزوئلا، آن ها را از پیگیری دستورکار تغییر حکومت در این کشور ناامید نساخته است. اکنون آمریکا تهدید می کنند که اگر ونزئلا دموکراسی را در آغوش نگیرد، تحریم های سنگینی را علیه کاراکاس وضع خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از راشاتودی، ناکامی ایالات متحده آمریکا در ارسال کمک های به اصطلاح بشردوستانه به ونزوئلا، آن ها را از پیگیری دستورکار تغییر حکومت در این کشور ناامید نساخته است. اکنون آمریکا تهدید می کنند که اگر ونزئلا دموکراسی را در آغوش نگیرد، تحریم های سنگینی را علیه کاراکاس وضع خواهد کرد.

کاروان کمک های آمریکایی به ونزوئلا قرار بود روز شنبه از طریق مرز ونزوئلا با برزیل و کلمبیا به دست طرفداران رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا خوان گوآیدو برسد با این حال، درگیری میان طرفدار و مخالفان رئیس جمهور ونزوئلا نیکلاس مادورو مانع از این اقدام شد. 

مقام های آمریکایی در روزهای اخیر فشارهای خود برای تغییر حکومت در ونزوئلا را دو برابر کرده اند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا خشونت ها در ونزوئلا را از طرف طرفداران مادورو دانسته و گفته است: ایالات متحده آمریکا از افراد و خانواده هایی که به دلیل مطالبه عدالت، آسیب دیده اند قویا پشتیبانی می کند. پمپئو، نیکلاس مادورو را دیکتاتوری بیمار خطاب کرده است که از رسیدن کمک به مردم جلوگیری می کند. 

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا هم از گوآیدو به دلیل حضور فعال در فرآیند ارسال کمک به ونزوئلا تقدیر کرد و از ارتش ونزوئلا درخواست کرد تا راه دموکراسی را دنبال کند و علیه مادورو و آنچه وی باند او عنوان کرده شورش کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها