عربستان سعودی به پاکستان وعده سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری در این کشور را داده است. عربستان به دنبال افزایش سرمایه گذاری در پاکستان حتی بالاتر از مبلغ اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از راشا تودی، عربستان سعودی به پاکستان وعده سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری در این کشور را داده است. عربستان به دنبال افزایش سرمایه گذاری در پاکستان حتی بالاتر از مبلغ اعلام شده است. 

روز یکشنبه(28 بهمن ماه)، در جریان سفر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به اسلام آباد، دو طرف یادداشت تفاهمی مبنی بر سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری عربستان در پاکستان را به امضا رساندند. 

پاکستان که انتظار سرمایه گذاری های گسترده از سوی عربستان را دارد، در جریان سفر بن سلمان به اسلام آباد از تمامی ظرفیت های خود برای خوشامدگویی به وی استفاده کرده است. در سرتاسر اسلام آباد، بنرهایی با موضوع خوش آمدگویی به بن سلمان و عکس های مشترک وی با عمران خان نخست وزیر پاکستان خودنمایی می کند. سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری عربستان در پاکستان معطوف به بخش های کشاورزی و انرژی می باشد. در این زمینه، به طور خاص می توان به سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری عربستان برای ساخت یک پالایشگاه نفتی در پاکستان اشاره کرد.