موج

عربستان نسبت به پیشنهاد کمیسیون اروپا در زمینه درج نام این کشور در لیست سیاه کشورهای تهدید کننده اتحادیه اروپا ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر دارایی عربستان گفته است، تعهد عربستان به مقابله  با پولشویی و تامین مالی تروریسم یک اولویت استراتژیک است و ما به توسعه و بهبود وضعیت تشکیلاتی و قانون‌گذاری برای تحقق این هدف مهم ادامه می‌دهیم. وزیر عربستانی خاطرنشان کرد: پیشنهاد کمیسیون اروپا برای اجرایی شدن باید در پارلمان اروپا نیز تصویب شود و ما از مقامات کمیسیون و اعضای پارلمان اروپا می‌خواهیم به ریاض سفر کرده و در جریان تلاش‌های مستمر و ابتکار عمل‌های عربستان در زمینه مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی در سطح داخلی، منطقه‌ای و جهانی قرار بگیرند.

الجدعان تاکید کرد: عربستان به ارتباط خود با کمیسیون ادامه می‌دهد و به مذاکره سازنده با شرکای خود در اتحادیه اروپا برای مشارکت در تقویت و حمایت از سازوکار مقابله با پولشویی و تروریسم در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی امیدوار است.

کمیسیون اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد: نام عربستان، پاناما و چندین کشور دیگر را به فهرست سیاه کشورهای که این بلوک را به دلیل مقابله ضعیف با تأمین مالی تروریسم و پولشویی تهدید می‌کنند، اضافه کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها