موج

ایالات متحده آمریکا قصد دارد تا این هفته کنفرانس ورشو را در لهستان برگزار کند و جهان را در قالب دیدگاهی در خاورمیانه بر علیه ایران و تقویت اسرائیل متحد سازد. با این حال، تلاش های آمریکا چندان با استقبال بین المللی مواجه نشده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایالات متحده آمریکا قصد دارد تا این هفته کنفرانس ورشو را در لهستان برگزار کند و جهان را در قالب دیدگاهی در خاورمیانه بر علیه ایران و تقویت اسرائیل متحد سازد. با این حال، تلاش های آمریکا چندان با استقبال بین المللی مواجه نشده است. 

ماه گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا خبر برگزاری کنفرانس دو روزه ورشو را داد و گفت وزرای خارجه از سرتاسر جهان در ورشو گردهم خواهند آمد تا با آنچه وی تلاش های بی ثبات کننده ایران نامیده است برخورد کنند. عدم استقبال کشورها از کنفرانس ورشو موجب شده تا آمریکا و لهستان لحن خود را ملایم تر کنند و بگویند کنفرانس،متمرکز بر ایران و ایجاد ائتلاف علیه آن نیست بلکه کنفرانس ورشو دیدگاهی گسترده تر در مورد خاورمیانه را پی می گیرد. مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا و مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور، چهره های اصلی آمریکایی حاضر در نشست لهستان خواهند بود. 

حتی با توجه به اینکه کنفرانس در محدوده اتحادیه اروپا برگزار می شود با این حال، قدرت های عمده اروپایی به جز بریتانیا در سطوح بالا در این کنفرانس شرکت نخواهند کرد. جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا هم که قرار است در کنفرانس ورشو شرکت کند موضوع مورد بحث خود در کنفرانس را رفتار نامناسب و غیر انسانی ائتلاف سعودی در جنگ با یمن عنوان کرده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها