موج

مایک پامپئو گفت: ما تمامی کشورها از جمله اعضای اتحادیه اروپا را تشویق می‌کنیم تا ضمن به رسمیت شناختن خوآن گوآیدو به عنوان رییس جمهور موقت ونزوئلا ، از اقدامات مجمع ملی ونزوئلا برای بازگرداندن دموکراسی به این کشور حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، اتریش، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، لتونی، لیتوانی، استونی، جمهوری چک، لهستان، لوگزامبورگ، هلند، پرتغال، اسپانیا و انگلیس، خوآن گوآیدو رییس مجمع ملی ونزوئلا را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند.

مایک پامپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا در این رابطه گفت: ما تمامی کشورها از جمله اعضای اتحادیه اروپا را تشویق می‌کنیم تا ضمن به رسمیت شناختن خوآن گوآیدو به عنوان رییس جمهور موقت ونزوئلا ، از اقدامات مجمع ملی ونزوئلا برای بازگرداندن دموکراسی به این کشور حمایت کنند.

ایرلند، سوئیس، نروژ، ایتالیا، یونان و دیگر کشورها در اتحادیه اروپا خوآن گوآیدو را به عنوان رییس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت نشناخته‌اند.

انتظار می‌رفت کشورهای اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مشترک خوآن گوآیدو را به عنوان "رییس جمهور موقت ونزوئلا" به رسمیت بشناسند، اما به گفته یکی از منابع دیپلماتیک در بروکسل، ایتالیا، مانع این اقدام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها