ارتش مصر از انجام حمله هوایی به پایگاه های تروریست ها در صحرای غربی خبر داده است. در جریان عملیات ارتش مصر، 8 تروریست جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش مصر اعلام کرد در حمله هوایی به صحرای غربی، 8 تروریست را به قل رسانده است. مصر رهبری کارزاری نظامی بر علیه داعش در آفریقا را بر عهده دارد. ارتش مصر در بیانیه ای گفته است: نیروی هوایی، پایگاه نظامی تروریست ها را هدف قرار داده است. 8 تروریست خطرناک در جریان این عملیات کشته شده اند.

ارتش مصر از دستگیری شماری از افراد نیز همزمان با انجام حمله هوایی مصر هم خبر داده است. ظاهرا تروریست ها برنامه هایی برای تضعیف ثبات و امنیت مصر و منطقه داشته اند. مصر در سال 2018، عملیات "سینا 2018" را برای مقابله با داعش در شمال شرق سینا و دیگر مناطق مصر از جمله صحرای غربی که در مجاورت مرز مشترک با لیبی قرار دارد به راه انداخت. 

ارتش مصر گاه و بیگاه از کشتن تروریست ها خبر می دهد با این حال، به ندرت از وابستگی آن ها به گروه های مختلف، و عملیات هایی که آن ها برای انجامشان برنامه ریزی داشته اند صحبت می شود.