موج
کدخبر : ۲۶۰۹۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-260956

برت مک کورگ:

برت مک کورگ نماینده اسبق آمریکا در ائتلاف علیه داعش اعلام کرده است: تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از سوریه، "بدون مشورت" گرفته شده و جان تازه ای را به گروه داعش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، برت مک گورک مقام اسبق آمریکایی که پیش از این، مسوول مبارزه با شبه نظامیان بوده است گفت:تصمیم رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، بدون انجام مشورت صورت گرفت و جان تازه ای را به گروه داعش خواهد داد. 

مک گورک که پست نمایندگی آمریکا در ائتلاف علیه داعش را پس از اعلام پیروزی ترامپ بر داعش در ماه قبل ترک کرد هشدار داد که خروج آمریکا از سوریه موجب تقویت دولت بشار اسد خواهد شد و اهرم فشار آمریکا علیه ایران و سوریه را تضعیف خواهد کرد. وی در جای دیگری از سخنان خود اعلام کرد: خروج ما از سوریه فضای مناسبی را برای تجدید قوا در اختیار داعش قرار خواهد داد و این ظرفیت را به آن ها خواهد داد تا امنیت ما و دوستانمان در اروپا را در آینده ای نه چندان دور تهدید کنند. 

مک کورگ که در دوره اوباما منصوب شده بود و در دوره ترامپ همچنان به کار خود ادامه داده گفت: من روز 17 دسامبر در سفارت آمریکا در بغداد بودم که تماسی فوری از جانب وزیرخارجه آمریکا مایک پمپئو دریافت کردم و از تصمیم رئیس جمهور مبنی بر خروج از سوریه مطلع شدم. ترامپ 2 روز بعد در توئیتی اعلام کرد"ما داعش را در سوریه شکست دادیم" در حالیکه این درست نیست زیرا ما همچنان به حملات هوایی علیه آن ها ادامه می دهیم که این خود به معنای این است داعش هنوز به طور کامل نابود نشده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها