ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به گزارش اف بی آی مبنی بر همکاری احتمالی وی با روس ها واکنش نشان داده و آن را به شدت توهین آمیز قلمداد کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به انتشار گزارش اف بی آی که در آن نسبت به همکاری  وی با روسیه اظهار نگرانی شده بود واکنش نشان داد و آن را به شدت توهین آمیز خطاب کرد.

گزارش اف بی آی، نامی از افراد دخیل در فرآیند تحقیقات نبرده است. ترامپ روز شنبه(22 دی ماه) در جریان گفتگوی تلفنی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، که به گزارش اف بی آی اختصاص داشت، نسبت به آن واکنش نشان داد. وی در پاسخ به سوال مجری برنامه که از وی پرسید آیا آنگونه که گزارش اف بی آی اظهار نگرانی می کند، شما با روسیه همکاری دارید یا خیر گفت:"من فکر می کنم این توهین آمیز ترین سوالی است که تاکنون از من پرسیده شده است. اگر شما گزارش اف بی آی را بخوانید متوجه خواهید شد که آن ها در جریان تحقیقات خود به هیچ نتیجه ای نرسیده اند".

وی ادامه داد:"هیچ رئیس جمهوری مثل من، رویکرد سخت گیرانه ای به روسیه نداشته است. اگر از روس ها بپرسید آن ها به شما خواهند گفت که من در مقایسه با هر رئیس جمهور و دوره دیگری، رویکرد سخت گیرانه تری نسبت به روسیه داشته ام. حداقل در مورد 3 الی 4 رئیس جمهور اخیر آمریکا که می توان این گزاره را با قطعیت اعلام کرد".