موج

اردوغان:

رئیس جمهور ترکیه گفت: پرونده قتل خاشقجی تنها دغدغه ترکیه نیست، بلکه دغدغه کل جهان است، ما هنوز در مورد شرکای جرم این جنایت اطلاعاتی از طرف سعودی دریافت نکرده ایم. آنها باید این اطلاعات را افشا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان روز شنبه در حاشیه نشست گروه 20 گفت: توضیحات ریاض در مورد قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سعودی نتوانسته است مقامات آنکارا را متقاعد کند.

اردوغان در حاشیه نشست گروه ۲۰ به خبرنگاران گفت: این قتل را اقدامی ظالمانه و نفرت انگیز می دانیم، متأسفانه عربستان سعودی از ما پشتیبانی نمی کند، در ابتدا، این دروغ مطرح شد که او خاشقجی سولگری را ترک کرده است، ولیکن شواهدی وجود دارد که نشان می دهد وی کشته شده است. یک فایل صوتی هفت دقیقه ای که ما آن را با جهانیان به اشتراک گذاشتیم؛ ترکیه این فایل صوتی را در اختیار آمریکا، عربستان سعودی، بریتانیا قرار داد- تمام طرف هایی که خواهان دریافت این فایل شدند. توضیحات داده شده نمی تواند ما را متقاعد کند.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه تأکید کرد که پرونده قتل خاشقجی تنها دغدغه ترکیه نیست، بلکه دغدغه کل جهان است، ما هنوز در مورد شرکای جرم این جنایت اطلاعاتی از طرف سعودی دریافت نکرده ایم. آنها باید این اطلاعات را افشا کنند.

گفتنی است که جمال خاشقجی، روزنامه نگار و ستون نویس روزنامه واشنگتن پست مقیم آمریکا که از منتقدان جدی سیاستهای عربستان محسوب می شد، در روز سه شنبه 2 اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. با گذشت دو هفته انکار مداوم مقامات ریاض و تشدید فشارها از سوی متحدان غربی برای ارائه توضیحات لازم در مورد ناپدید شدن خاشقجی، عربستان سعودی در نهایت اعتراف کرد که این روزنامه نگار در نزاعی در داخل کنسولگری به قتل رسیده است.

در روز ۲۶ اکتبر، دادستان کل عربستان نیز اعتراف کرد که قتل این روزنامه نگار با قصد قبلی بوده است. با این حال، ریاض همچنان تلاش می کند تا نشان دهد که این قتل هیچ ارتباطی با خاندان سعودی نداشته و صرفاً یک عملیات خودسرانه بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها