موج

دولت آمریکا صدور ویزا برای دانشجوهای ایرانی را کاهش داده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس گزارشات، دولت آمریکا صدور ویزا برای دانشجوهای ایرانی را کاهش داده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا  در سال 2017 با صدور دستوری ورود اتباع چند کشور شامل ایران، لیبی، کره شمالی، سومالی، سوریه و یمن را به خاک آمریکا ممنوع کرد که بعدها با مخالفت جامعه آمریکا و نهادهای قضایی این کشور مواجه شد.

اطلاعات به دست آمده از موسسه آموزش بین‌الملل که وضعیت دانشجویان در آمریکا را دنبال می‌کند، نشان می‌دهد که شمار ایرانی‌هایی که در آمریکا تحصیل می‌کنند در دهه‌های گذشته به بالاترین تعداد، یعنی 12 هزار و 800 نفر رسیده است اما آمار ماه‌های اخیر نشان دهنده کاهش در این تعداد است.

بر اساس داده‌های وزارت امورخارجه آمریکا در ماه‌های بین مارس تا اکتبر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 355 ویزا کمتر برای ایرانی‌ها صادر شده که کاهش 23 درصدی به شمار می‌آید. همچنین در مجموع صدور ویزا برای دانشجویان خارجی کاهش پنج درصدی داشته است.

علاوه‌براین، در سه سال تحصیلی گذشته، تعداد ویزای اعطا شده به دانشجویان ایرانی و بستگان آنها در آمریکا رو به کاهش بوده است. با این حال، برخی دانشگاه‌های اروپایی اعلام کرده‌اند که تعداد دانشجویان ایرانی آنها افزایش داشته است.

رویترز در گزارش خود آورده است که توانسته بیش از 20 مورد را بیابد که در آنها ویزاهای اعطایی به دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آمریکا با تاخیر مواجه شده است. یک مقام وزارت امورخارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در این باره تنها توضیح داد که امنیت مساله بسیار مهمی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها