موج

ترامپ:

رئیس‌جمهور آمریکا که خود بارها بر طبل جنگ علیه کره شمالی کوبیده است، از جورج دبلیو بوش به دلیل تجاوز به عراق در سال 2003 انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از نشریه هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (شنبه) در نشستی که با حامیان مالی حزب جمهوری‌خواه در ایالت فلوریدا داشت، از جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا به سبب تجاوز به عراق در سال 2003 انتقاد کرد و آن را بدترین تصمیمی خواند که تاکنون اتخاذشده است.

انتقاد ترامپ از جنگ عراق در سال 2003

ترامپ گفت: تصمیم جورج دبلیو بوش برای حمله به عراق، چوب در لانه زنبور کردن بود. حالا این ما هستیم. مثل آدمک‌های ساختگی این جهان. زیرا سیاستمدارانی بد کشور ما را اداره کرده‌اند. بوش این کار را کرد. یک «نابغه» دیگر. بله بوش این کار را کرد.

دونالد ترامپ همیشه این‌گونه تظاهر کرده است که با تجاوز آمریکا به عراق در سال 2003 و حضور طولانی‌مدت این کشور در عراق مخالف بوده است. این در حالی است که مصاحبه‌هایی که با او پیش از حمله آمریکا به عراق انجام‌شده است، مسائل دیگری را نشان می‌دهد.

همچنین مواضع جنگ‌طلبانه ترامپ در سخنرانی‌ها و توییت های وی کاملاً مشهود است. وی تاکنون بارها کره شمالی را تهدید به حمله نظامی کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا رابطه بسیار پرتنشی با خانواده بوش داشت

رئیس‌جمهور آمریکا همیشه رابطه بسیار پرتنشی با خانواده بوش داشته است. وی تاکنون هرگز از جورج دبلیو بوش و یا پدرش حمایت نکرده و همیشه به انتقاد از آن‌ها پرداخته است.

اوایل سال 2003، آمریکا با حمایت انگلیس به بهانه وجود سلاح‌های کشتارجمعی در عراق، به این کشور تجاوز نظامی کرد. این در حالی است که بعدها مشخص شد چنین سلاح‌هایی در عراق نبوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها