موج
کدخبر : ۳۱۷۰۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317066

با همت جوانان ایرانی قدیمی ترین کارخانه چوب مازندران به خط تولید بازگشت و توسط رئیس دفتر رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت نکا چوب که سال ۱۳۴۸ در میاندرود ساری فعالیت خود را آغاز کرده بود، در سال ۹۱ به دلیل بدهی و مشکلات ناشی از آن، به بانک ملی واگذار شده و به مرور تعطیل می‌شود.

اما امسال و در سال رونق تولید این شرکت با همت جوانان ایرانی در کمتر از ۴ ماه به صورت کلی بازسازی شد و با راه اندازی خطوط چوب بری ٬نئوپان و ملامینه ۷۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که ۴۸۰ نفر در بخش حفاظت از جنگل و ۲۲۰ نفر در بخش صنعت این شرکت به کار گرفته خواهند شد.

  محمود واعظی طی سخنان کوتاهی در مراسم افتتاح این واحد تولیدی با تبریک به کسانی که برای راه‌اندازی دوباره این کارخانه زحمت کشیدند، ابراز امیدواری کرد که اقدام آغاز شده در کارخانه با قدرت ادامه یافته و در آینده نزدیک شاهد فعالیت هر 3 خط تولیدی محصولات چوبی این کارخانه باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: زمانی که آمریکا تحریم گسترده و فشار حداکثری را بر ملت ایران وارد کرد، امید داشت که کارخانجات ایران تعطیل شود، اقتصاد ایران فلج شده و مردم در مقابل نظام و دولت قرار گیرند.

واعظی افزود: امروز 2 سال از اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا گذشته و در حالی که آمریکایی‌ها فکر می‌‌کردند بعد از 3 ماه از آغاز تحریم‌ها ایران تسلیم خواهد شد، ما امروز شاهد آغاز فعالیت مجدد، این کارخانه تولیدی بزرگ بعد از چند سال توقف فعالیت بودیم و این بیانگر  همت، تلاش و مقاومت مردم است.

واعظی خطاب به کارکنان و مدیران این واحد تولیدی، گفت: هر کدام از این اقدامات شما در افزایش و رونق تولید در کشور به دولت و ملت امید می‌دهد و تیری است به سوی دشمنان که امید داشتند، کارخانجات ایران تعطیل خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان ضمن تشکر از همه کسانی که در راه اندازی این خط تولید مشارکت داشتند عنوان کرد: کسی که یک شغل ایجاد کند و جلوی بیکاری را بگیرد نزد دولت قابل تکریم است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها