English

چرا خرید آنتی ویروس اورجینال اهمیت زیادی دارد؟

ما در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت بین گزینه‌های آنتی ویروس رایگان و پولی آشنا کنیم تا کمک کنیم در این زمینه بهترین تصمیم را بگیرید.

چرا خرید آنتی ویروس اورجینال اهمیت زیادی دارد؟

به گزارش خبرگزاری موج، ممکن است وسوسه انگیز باشد که به سراغ مجموعه امنیتی رایگان بروید، اما آیا نسخه‌های پولی و پریمیوم بسیار بهتر نیستند؟ درست است تصمیم گیری در مورد خرید آنتی ویروس به شما بستگی دارد اما ما در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت بین گزینه‌های آنتی ویروس رایگان و پولی آشنا کنیم تا کمک کنیم در این زمینه بهترین تصمیم را بگیرید.

اهمیت استفاده از آنتی ویروس اصل برای سلامت سیستم

آنتی ویروس‌های رایگان محافظت اولیه را در برابر ویروس‌های رایج ارائه می‌دهند، این در حالی است که نرم افزارهای ضد ویروس اورجینال و پولی می‌توانند رایانه‌های ما از بد افزارها، ویروس‌ها و بسیاری از تهدیدات آنلاین به صورت پیشرفته تری ایمن نگه دارند. سال‌ها در مورد اینکه بین آنتی ویروس رایگان یا اورجینال (پولی) کدامیک بهتر است، بحث وجود دارد.

برخی از افراد آنتی ویروس‌‌های رایگان را انتخاب می‌کنند، در حالی که بعضی دیگر نسخه‌های پولی و اورجینال را ترجیح می‌دهند. بنابراین، برای آگاهی از اهمیت استفاده از آنتی ویروس اصل برای سلامت سیستم، هنگام انتخاب، باید تفاوت‌های قابل توجه بین آنتی ویروس رایگان و اورجینال (پولی) را در نظر بگیرید.

میزان ویژگی‌های امنیتی آنتی ویروس اورجینال

آنتی ویروس‌های رایگان معمولاً از ویژگی‌های امنیتی کم تری نسبت به نسخه‌های پولی برخوردار هستند. از این رو همین امر می‌تواند رایانه شما را تحت حملات آنلاین بیشتری قرار دهد و شما را با مشکلاتی بسیاری مواجه کند.

آنتی ویروس رایگان در مقابل آنتی ویروس پولی از نظر ویژگی‌های امنیتی

آنتی ویروس رایگان برای ویندوز، حفاظت اولیه را از رایانه شما ارائه می‌دهد، این یعنی به حفظ امنیت رایانه شما در برابر ویروس‌های رایج کمک می‌کند اما خرید آنتی ویروس اورجینال در واقع باعث می‌شود این نرم‌ افزار پولی به محافظت بهتر و جامع تری از سیستم کامپیوتر شما در برابر طیف وسیعی از تهدیدات آنلاین بپردازد.

آنتی ویروس‌های اورجینال همچنین نحوه عملکرد برنامه‌های خطرناک و بد افزارها را کنترل کرده و به اصطلاح از عفونت، قبل از وقوع جلوگیری می‌کند.

آگهی‌های تبلیغاتی

وقتی صحبت از بمباران تبلیغات می‌شود، آنتی ویروس‌های رایگان معمولاً تبلیغات بیشتری نسبت به نسخه‌های پولی برای ایجاد درآمد نشان می‌دهند. این تبلیغات می‌توانند به صورت پاپ آپ یا بنر باشند. گاهی آگهی‌های تبلیغاتی نه تنها می‌توانند آزار دهنده باشند، بلکه ممکن است سرعت کامپیوتر شما را کم کنند.

بنابراین، با خرید آنتی ویروس اورجینال شاهد تبلیغات کم تر یا حتی بدون تبلیغات هستید، بدین ترتیب می‌توانید بدون نیاز به پرداختن به این تبلیغات از آن استفاده کنید.

قابلیت اطمینان

هیچ شکی وجود ندارد که باید از رایانه خود به وسیله یک ابزار قابل اطمینان محافظت کنید. بنابراین، یکی دیگر از تفاوت‌های عمده بین برنامه‌های امنیتی یا آنتی ویروس‌های رایگان و پولی، قابل اطمینان بودن آن‌هاست. آنتی ویروس‌های رایگان ممکن است به اندازه نسخه‌های اورجینال یا پولی قابل اعتماد نباشند.

این بدان معناست که آن‌ها امکان دارد نتوانند از رایانه شما در برابر همه تهدیدات و حملات آنلاین محافظت کنند. علاوه بر این، برنامه‌های امنیتی رایگان ممکن است دارای نقاط مثبت کاذب بیشتری نسبت به نسخه‌های اورجینال باشند.

قابلیت آپدیت آفلاین

در صورت عدم اتصال به یا محدودیت دسترسی و استفاده از اینترنت، عالی است که برنامه‌ امنیتی سیستم شما قابلیت آپدیت آفلاین داشته باشد، چراکه می‌توانید آن نرم افزار را به صورت دستی و آفلاین آپدیت کنید و به حداکثر امنیت ممکن برسید.

ممکن است آنتی ویروس‌های رایگان از این ویژگی برخوردار نباشند، این در حالی است که به طور قطع خرید آنتی ویروس اورجینال می‌تواند این امکان را فراهم کند.

پشتیبانی و پاسخگویی

پشتیبانی و پاسخگویی یکی دیگر از تفاوت‌های بین آنتی ویروس‌های رایگان و پولی است. آنتی ویروس‌های رایگان معمولاً پشتیبانی محدود دارند یا بدون پشتیبانی هستند.

این بدان معناست که اگر با برنامه مشکل پیدا کنید، ممکن است نتوانید از خدمات مربوط به مشتریان استفاده کنید و از یک متخصص کمک بگیرید، این در حالی است که وقتی لایسنس آنتی ویروس اصل را داشته باشید، یعنی پشتیبانی کاملی هم دارید. به این معنی که اگر مشکلی داشته باشید، می‌توانید با پشتیبانی آن شرکت تماس بگیرید.

قیمت مناسب آنتی ویروس اصل

البته که یکی از بزرگ ترین تفاوت‌های آنتی ویروس رایگان و پولی قیمت آن‌هاست. به این معنی که می‌توانید آنتی ویروس‌ها یا برنامه‌های امنیتی رایگان را بدون پرداخت هزینه، دانلود و استفاده کنید اما در مقابل برای بهره‌ مندی از ویژگی‌های آنتی ویروس‌های پولی باید در راستای خرید آنتی ویروس اقدام کرده و هزینه بپردازید.

 

آنتی ویروس

خطرات استفاده از آنتی ویروس رایگان چیست؟

قبل از نصب یک آنتی ویروس رایگان بر روی رایانه خود، دو خطر بارز وجود دارد که بد نیست از آن‌ها آگاه باشید:

آنتی ویروس یا بد افزار

اولین مورد این است که امکان دارد برخی از آنتی ویروس‌های رایگان در واقع بد افزار باشند. شاید تعجب کنید اما این موضوع کاملاً درست است! برخی از آنتی ویروس‌های رایگان وجود دارند که رایانه شما را به جای محافظت، با ویروس‌ها آلوده می‌کنند.

این برنامه‌ها معمولاً توسط افراد مجرمی ایجاد می‌شوند که می‌خواهند اطلاعات شخصی شما را به سرقت ببرند یا دستگاه شما را تصرف کنند. تشخیص آن‌ها ممکن است بسیار دشوار باشد، بنابراین مهم است که برنامه‌های امنیتی رایگان را تنها از منابع قابل اعتماد دانلود کنید.

ناتوانی در برقراری امنیت کافی

خطر دیگری که ممکن است در استفاده از آنتی ویروس رایگان وجود داشته باشد، این است که به اندازه برنامه‌های امنیتی پولی محافظت نمی‌کنند. در حالی که با خرید آنتی ویروس اورجینال از شرکت‌های معتبر، به راحتی از امکان شناسایی و حذف ویروس‌ها بهره مند می‌شوید.

در مورد آنتی ویروس رایگان این نیز امکان دارد که دارای تمام ویژگی‌هایی که برای ایمن نگه داشتن رایانه ‌تان نیاز دارید، نباشند. از سوی دیگر به‌روزرسانی‌های مکرر را دریافت نمی‌کند، بنابراین رایانه شما در برابر تهدیدات جدید آسیب ‌پذیر خواهید بود.

 

خرید آنتی ویروس1

نتیجه گیری

  • خرید آنتی ویروس به دلایلی بسیاری برای سلامت سیستم شما حائز اهمیت است، چراکه استفاده از آنتی ویروس رایگان امکان دارد برایتان خطراتی را به همراه داشته باشد.
  • دلایل خرید آنتی ویروس اورجینال و استفاده از آن به میزان و نوع ویژگی‌های امنیتی، آگهی‌های تبلیغاتی، قابلیت اطمینان، قابلیت آپدیت آفلاین، قیمت و پشتیبانی و پاسخگویی بستگی دارد.
  • یکی خطرات استفاده از آنتی ویروس رایگان این است که امکان دارد بد افزار باشند، از سوی دیگر ممکن است به صورت مکرر بروز نشوند، بنابراین سیستم شما در برابر تهدیدات جدید آسیب‌ پذیر می‌گردد.
  • می‌توانید برای تهیه آنتی ویروس‌های اورجینال از خدمات فروشگاه اینترنتی بنیان سافت استفاده کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه