English

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام:

گندمکاران ایلامی از دروگر برای برداشت محصول اراضی شیبدار استفاده کنند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: کشاورزانی که در اراضی شیبدار اقدام به کشت گندم کرده‌اند برای برداشت محصول خود به جای کمباین از دروگر استفاده کنند.

 گندمکاران ایلامی از دروگر برای برداشت محصول اراضی شیبدار استفاده کنند
به گزارش خبرگزاری موج ایلام

، حشمت‌اله زرین‌جوب، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام اظهار کرد: باتوجه به اینکه کمباین‌ها امکان برداشت گندم در اراضی شیبدار را ندارد باید کشاورزان دروگرهای کوچک را برای برداشت محصول خود به‌کار گیرند.

وی تاکید کرد: در سال‌های گذشته استفاده از کمباین برای اراضی شیبدار باعث بروز حوادث ناگوار جانی و مالی برای کمباین‌داران شده و کشاورزان برای پیشگیری از تکرار این حوادث، باید دروگر را جایگزین کنند.

زرین‌جوب درباره میزان برداشت گندم در استان هم توضیح داد: تاکنون با احتساب گندم خودمصرفی، بذری، معمولی و دروم بیش از ۲۹۰ هزار تن گندم از سوی کشاورزان استان برداشت شده است.

وی بیان کرد: از این مقدار، ۲۳۶ هزار تن گندم معمولی و دروم و ۲۲ هزار تن گندم بذری از کشاورزان به نرخ مصوب دولتی خریداری شده است.

زرین‌جوب با اشاره به اینکه برداشت و خرید گندم در مناطق میمه و زرین‌آباد دهلران و صالح‌آباد مهران هنوز ادامه دارد، یادآور شد: برداشت و خرید گندم در مناطق گرمسیری مهران و دهلران تا پایان هفته جاری به اتمام می‌رسد.

به‌گفته معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، عملیات برداشت و خرید گندم از مناطق معتدل و سردسیر استان هنوز آغاز نشده است.

وی ادامه داد: ادوات درو گندم به اندازه کافی در استان وجود دارد و هرچند به‌طور معمول زمان برداشت محصول در هر منطقه‌ای یک ماه طول می‌کشد، اما در این استان برداشت گندم در مدت زمان بین ۱۵ تا ۲۰ روز انجام می‌شود.

زرین‌جوب پیش‌بینی کرد: در سال زراعی جاری ۴۰۰ هزار تن گندم معمولی، دروم، خودمصرفی و بذری از سوی کشاورزان برداشت و ۳۴۰ هزار تن معمولی، دروم و بذری از گندمکاران خریداری شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه