English

مدیرکل استاندارد استان ایلام خبر داد؛

بررسی پرونده دو واحد تولیدی در کمیسیون ماده ۴۲ استاندارد ایلام

اولین جلسه کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در سال جاری، با حضور نماینده دادگستری و اعضای این کمیسیون در اداره کل استاندارد برگزار شد و پرونده دو واحد تولیدی شن و ماسه و فوم مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی پرونده دو واحد تولیدی در کمیسیون ماده ۴۲ استاندارد ایلام
به گزارش خبرگزاری موج ایلام

، یادگار محمدی مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: طبق ماده ۴۱ قانون استاندارد در صورتی که واحدهای تولیدی و خدماتی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد یا تاییدیه از سازمان اقدام به تولید کالا یا خدمات پایین‌تر از کیفیت استاندارد کند، موضوع در کمیسیون ماده ۴۲ این قانون تصمیم گیری می‌شود.

دبیر شورای استاندارد استان عنوان کرد: در این جلسه مصوبه کمسیون برای واحدهای تولیدی شن و ماسه، به دلیل مغایرت در الزامات استاندارد، اخطارکتبی مبنی بر اصلاح و بهبود فرآیند تولید و واحد تولیدی فوم اخطار و جریمه نقدی اعلام شد.

محمدی در ادامه بیان کرد: کمیسیون ماده ۴۲ با ترکیب اعضا مشخص شده در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد حسب مورد تشکیل و به موارد تخطی مشخص شده در این قانون رسیدگی می‌کند و با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف در صورت احراز جرم مراتب را به مرجع قضائی ذیصلاح ارجاع می‌دهد.

وی در پایان یادآور شد: در سایر موارد مصوبات کمیسیون شامل تذکر و اخطار، اخذ تعهد، جریمه متناسب با تخلف، جمع آوری محصول از سطح بازار، الزام به بهسازی و اصلاح، فروش فرآورده‌های توقیفی، امحا کالا و تعطیلی واحد تولیدی یا خدماتی است.       

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه