English

تشریح عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در دولت سیزدهم

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام به تشریح اقدامات این دانشگاه در دولت سیزدهم پرداخت.

تشریح عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در دولت سیزدهم
به گزارش خبرگزاری موج ایلام

، هدایت حیدرزاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی ایلام در دولت سیزدهم پرداخت و گفت: بهره برداری از بیمارستان 376 تختخوابی رازی بعد از 12 سال، بهره برداری از ساختمان دانشکده پزشکی، بهره برداری از اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره)شهر ایلام با ظرفیت 68 تخت، بهره برداری از 4 تخت PICU(تخت ویژه اطفال)در بخش اطفال بیمارستان امام خمینی( ره) شهر ایلام و راه اندازی بخش سی تی اسکن بیمارستان امام رضا (ع) ایوان از جمله اقدامات مهم در دولت سیزدهم در بخش بهداشت و درمان استان ایلام است.

وی همچنین به خرید یک دستگاه سی تی اسکن جهت بیمارستان امام علی(ع)سرابله و

راه اندازی بخش آنژیوگرافی بیمارستان شهید مصطفی خمینی اشاره کرد و گفت: راه اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال سیروان، راه اندازی دستگاه آندوسکوپی اطفال در بیمارستان امام خمینی(ره)شهر ایلام، تکمیل و تجهیز و راه اندازی یک مرکز سطح 3 ناباروری در شهر ایلام و یک مرکز سطح 2 ناباروری در شهرستان دره شهر، بهره برداری از 5 مرکز بهداشتی درمانی و 4 خانه بهداشت در سطح استان و راه اندازی مرکز رشد و نوآوری نیز در دولت کارو کرامت جهت توسعه زیرساخت ها بهداشت و درمان در استان انجام گرفته است.

حیدرزاده اضافه کرد: موافقت و تاسیس 3 مجتمع آموزش عالی در شهرستانهای آبدانان، دهلران، دره شهر و جذب دانشجو از بهمن ماه 1401 در رشته های پرستاری و بهداشت عمومی

بین المللی کردن دانشگاه و جذب دانشجویان خارجی در رشته پزشکی و دندانپزشکی از کشورهای همسایه نیز در این دولت محقق شده است.

این مسئول اضافه کرد: کسب مقام اول کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه در سطح کشور از دیگر موفقیت های کسب شده توسط این دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام همچنین به تبدیل وضعیت و جذب نیرو به تعداد 1400 نفر، استخدام پیمانی 42 بهورز، استخدام پیمانی 32 نفر پزشک و پرستار، استخدام و جذب 70 نفر نیروی حفاظت فیزیکی و خدماتی از طریق شرکت آوای سلامت 

برگزاری آزمون استخدامی جهت جذب نیرو در بیمارستان های رازی و ملکشاهی و سطح استان به تعداد669 نفر اشاره کرد و گفت: ساخت فیلم مستند"سلامت در سفر اربعین" در خصوص به تصویر کشیدن ارائه خدمات حوزه های مختلف دانشگاه به زائرین اربعین حسینی، بهره برداری از 2 ساختمان پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی 115 و افتتاح 4 پایگاه جدید اورژانس پیش بیمارستانی 115 از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی در ادامه به رونمایی از اولین اورژانس موتوری و دومین اتوبوس آمبولانس در سطح استان، احداث ساختمان 6 واحدی متخصصان در شهرستان دهلران، تکمیل ساخت 24 واحد منازل متخصصین ایلام، ساخت و تجهیز مرکز فوریتهای پزشکی و درمانی پایانه مرزی مهران و... اشاره کرد و گفت: طرح پویش ملی سلامت در سطح استان به میزان 92 درصد در سال جاری نیز با استقبال مطلوبی رو به رو شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه