English

سرپرست سازمان جهادکشاورزی استان ایلام خبر داد:

پیش بینی برداشت ۱۵۵ میلیون شاخه گل نرگس از اراضی استان ایلام

سرپرست جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: سطح زیر کشت گل نرگس در استان پانصد هکتار است که پیش بینی می‌شود امسال ۱۵۵ میلیون شاخه گل از نرگس زار‌های استان برداشت شود.

پیش بینی برداشت ۱۵۵ میلیون شاخه گل نرگس از اراضی استان ایلام
به گزارش خبرگزاری موج ایلام

، حشمت عزیزان سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام اظهار داشت: زمان برداشت گل نرگس از نرگس زار‌های استان، حدود ۲ هزار نفر در این عرصه مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: گل نرگس در استان به دو صورت دیم و آبی پرورش داده می‌شود که برداشت آن از مزارع آبی از نیمه دوم آذرماه آغاز و تاواخر دی ماه ادامه دارد.

سرپرست جهادکشاورزی ایلام عنوان کرد: نیاز آبی کم، برداشت آسان، نیاز بازار و کارخانه‌های فرآوری به فرآورده‌های این گل، توجیه اقتصادی و درآمدزایی برای بهره برداران از مزایای گل نرگس است.

عزیزان بیان داشت: سطح زیر کشت گل نرگس در استان پانصد هکتار است که پیش بینی می‌شود امسال ۱۵۵ میلیون شاخه گل از نرگس زار‌های استان برداشت شود.

وی یادآور شد: گل نرگس در استان به دو صورت دیم و آبی پرورش داده می‌شود که برداشت آن از مزارع آبی از نیمه دوم آذرماه آغاز و تاواخر دی ماه ادامه دارد.

سرپرست جهادکشاورزی ایلام گفت: نیاز آبی کم، برداشت آسان، نیاز بازار و کارخانه‌های فرآوری به فرآورده‌های این گل، توجیه اقتصادی و درآمدزایی برای بهره برداران از مزایای گل نرگس است.

وی بیان داشت: شهرستان‌های دره شهر، آبدانان و دهلران عمده‌ترین تولید کننده این گل اقتصادی در استان هستند

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه