English

تقویت بخش خصوصی منجر به توسعه اقتصادی می شود

استاندار ایلام با بیان اینکه مرز مهران با وجود ۱۲ مرز زمینی، مقام اول بخش صادرات را آن خود کرد گفت: تقویت بخش خصوصی منجر به توسعه اقتصادی استان خواهد شد.

تقویت بخش خصوصی منجر به توسعه اقتصادی می شود

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام  در شصت و سومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام گفت: استان ایلام از ظرفیت‌های خوبی در حوزه صادرات، تولید و تجارت برخوردار است که در مقایسه با سایر استان‌های کشور علیرغم محدودیت جغرافیایی، منابع صنعتی و تجاری و معدنی اما در این حوزه به خوبی نقش آفرینی می‌کند.

وی اظهار کرد: استان ایلام با وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و وجود مرزهای زمینی توانسته به موفقیت‌هایی هم دست پیدا کند، بطوریکه مرز مهران با وجود ۱۲ مرز زمینی، مقام اول بخش صادرات را آن خود کرده است.

بهرام‌نیا افزود: این موفقیت‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت‌های بالقوه‌ای در استان ایلام وجود دارد که باید در جهت ارتقا این ظرفیت‌ها در راستای اشتغال، درآمدزایی و رونق اقتصادی استان بهره گرفت.

نماینده عالی دولت در استان یکی از مهمترین اولویت‌های مجموعه دولت و بخش خصوصی در ابعاد مختلف کشاورزی و صنعتی را اتاق بازرگانی عنوان و بر تقویت اتصال این حلقه بین بخش خصوصی و دولتی تأکید کرد.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه دولت و بخش خصوصی باید بطور دائم در ارتباط با یکدیگر باشند، ادامه داد: حل مشکلات تجار، تولید کنندگان و صادر کنندگان چه در سطح استانی و چه در سطح ملی در همه زمینه‌های مختلف زیرساختی و رفع موانع در گرو برگزاری منظم جلسات اتاق بازرگانی و خروجی آن با در نظر گرفتن هم افزایی است.

بهرام‌نیا با بیان اینکه خواستار تحول در اتاق بازرگانی استان هستیم، اضافه کرد: رفع مشکلات مربوط به اتاق بازرگانی از مهمترین اولویت‌ها است که تقویت این بخش منجر به توسعه اقتصادی استان خواهد شد بطوریکه در سفره مردم هم تاثیرگذار است.

استاندار ایلام همچنین با اشاره به غرفه‌های تجاری مرز مهران نیز گفت: به منظور تعیین تکلیف این غرفه‌ها از نظرات کارشناسان مجرب کانون وکلای دادگستری استان استفاده خواهد شد و همه باید تابع قوانین و مقررات باشند، لذا تعیین تکلیف این غرفه‌ها نباید مشمول گذر زمان شود.

وی در ادامه با تأکید بر معاونین استاندار بر برگزاری جلسات در ساعات غیر اداری تأکید کرد: حضور مدیران استانی در جلسات الزامی است و همه مدیران در هر سطحی باید شخصاً در جلسات حضور پیدا کنند مگر دلیل قانع کننده‌ای داشته باشند، مدیران استانی هم باید با تبعیت از مدیریت ارشد استان باید جلسات ادارات را در ساعات غیر‌اداری برگزار کنند تا در رسیدگی به امورات مردم خللی وارد نشود.

نماینده عالی دولت در استان در پایان با محکومیت اقدامات رژیم صهیونسیتی در بمباران مردم مظلوم غزه، بیان داشت: مردم با حضور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه پیام و جواب اقدامات ضدبشری رژیم کودک‌کش اسرائیل را خواهند داد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه