موج
کدخبر : ۳۸۶۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386945

سردار شاکرمی:

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت:حماسه های مردم مقاوم منطقه بیشه دراز از توابع شهرستان دهلران در زمان جنگ تحمیلی برای همیشه در تاریخ ماندگار است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در آئین گرامیداشت یادواره شهدای بمباران لشکر 21 حمزه سیدالشهدا (ع) ارتش و 42 شهید روستای بیشه دراز به رشادت های مردم ولایتمدار این منطقه در دوران دفاع مقدس اشاره کرد وافزود:مقاومت و ایثار مردم بیشه دراز در زمان جنگ به گونه‌ای بود که بسیاری از آنها نظاره‌گر شهادت فرزندان خود بودند که صحنه‌های زیبا و حماسه‌های ماندگاری در این روستا به جا گذاشتند و 42 شهید تقدیم انقلاب و آرمانهای نظام کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از اساسی‌ترین ابزارهای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت است ،اظهار داشت:شهدا درس ایثار و شهادت را در بین ملت ایران ترویج دادند وامروز همین روحیه ایثار و شهادت طلبی باعث عزت و اقتدار ملت در جهان شده است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام به توطئه ها ی دشمنان در طول 42 سال ازعمر با برکت انقلاب اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد:حضور ملت درهمه صحنه های دفاع از انقلاب و ارزش ها،نقشه های شوم دشمنان را خنثی کرده است.

سردار شاکرمی خاطرنشان کرد:هر چه عزت،حرمت، مقام معنوی وجود دارد خداوند به شهدا اعطا کرده است، این عزیزان با نثار جان خود روحیه خودباوری در درون ما تقویت و نهادینه کردند.

وی از برگزاری کنگره فرماندهان و 3 هزار شهید استان ایلام خبر داد و گفت:برگزاری یادواره شهدای بمباران لشکر 21 حمزه سیدالشهدا (ع) ارتش و 42 شهید روستای بیشه دراز در شهرستان مرزی دهلران مقدمه ای برای این کنگره با عظمت در آذرماه سال جاری است.

وی اظهار داشت:تلاش برای برگزاری مراسم های فرهنگی در جاهایی که دارای برجستگی هایی هستند باعث شد که بیشه دار به عنوان یکی از مناطق مهم که در دوران دفاع مقدس مردان و زنان آن رشادت‌های ماندگاری بر جای گذاشتند بعنوان محل برگزاری این یادواره انتخاب شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها