موج
کدخبر : ۳۸۶۲۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386232

محمد کریمیان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:آنچه که در بیمارستانهای تابعه این دانشگاه مشهود است، کاهش بیماران بالای 70 سال مبتلا به کرونا می‌باشد که نشانگر این مطلب می‌باشد که واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در سلامت این گروه سنی تأثیر بسیار زیادی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در نشست ستاد کرونای استان با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت استان ایلام روند صعودی به لحاظ شیوع بیماری کرونا داشته و جزو استان‌هایی است که در معرض شیوع این بیماری قرار دارد،افزود: خوشبختانه در حال حاضر متوفیان بیماری کرونا در سطح استان نسبت به هفته‌های قبل بسیار کمتر شده است.

وی بدلائل کاهش متوفیان کرونا در استان اشاره کرد و اظهار داشت:از دلایل روند کاهشی متوفیان بیماری کرونا در سطح استان انجام واکسیناسیون علیه بیماری کرونا، ورود و استقرار دستگاهها و تجهیزات درمانی و پزشکی مناسب نسبت به گذشته در مراکز درمانی و تجربه و تلاش همکارانمان در سطح دانشگاه در راستای خدمات دهی به بیماران بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد 40 هزارو 910 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد 808 نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند،تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 106 بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد 39 هزارو 449 مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

دکتر کریمیان خاطرنشان کرد:به لحاظ روند کلی کووید 19 در استان، خرداد ماه تعداد 10645 مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه‌گیری شده که از این رقم تعدادیکهزارو 371 مورد مثبت اعلام‌شده و تعداد 593 نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری‌شده و متأسفانه تعداد 27 نفر از هم استانی‌هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:همچنین از اول لغایت 20 تیرماه نیز تعداد 6 هزارو 585 مورد نمونه گیری انجام شده و تعداد 975 مورد مثبت کرونا و تعداد یکهزارو 289 نفردر بیمارستانهای استان بستری شده و 4 مورد فوتی در این مدت ذکر شده داشته ایم.

دکتر کریمیان افزود:در مقایسه هفته گذشته با دوهفته قبل؛تعداد نمونه گیری ها 29.5 درصد، تعداد مبتلایان 80.5 درصد، تعداد بستری‌ها 20.6 درصد و تعداد فوتی‌ها نیز 400 درصد افزایش یافته که نشانگر افزایش آمارها و هشدار به همه است که پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها