موج
کدخبر : ۳۸۵۳۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385352

محمد کریمیان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از ابتلای 100 نفر جدید مبتلا به کرونا ویروس در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان خبر داد و گفت: خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته هیچ گونه فوتی گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون بیش از 40 هزارو 451 نفر در مناطق مختلف شهری و روستایی مبتلا شده است،افزود: مردم استان در رعایت پروتکل های بهداشتی  سهل انگاری می کنند که این زنگ هشداری برای افزایش مبتلا شدن به این بیماری منحوس است.

وی اظهار داشت:عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و حضور در تجمعات همچنین ساده انگاری و تصور از بین رفتن کرونا از عوامل افزایش مبتلایان و بستری ها در استان است و می تواند زنگ خطری برای تغییر وضعیت سایر شهرستان ها باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد:25 بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی بستری شدند و مجموع بستری های موجود استان 83 نفر است و ایلام و مهران به ترتیب با 7 و 6 مورد جدید همچنان دارای بیشترین تعداد بستری های جدید هستند.

دکتر کریمیان با اشاره به  اینکه روند بستری های استان ایلام همچنان افزایشی است،خاطرنشان کرد:از بستری های جدید 4 مورد مربوط به ایوان، 2 نفر آبدانان، 2 نفر بدره، یک نفر چرداول، یک نفر دره شهر، یک نفر سیروان و یک نفر نیز مربوط به چوار است.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا نداشتیه ایم و تعداد فوتی ها همچنان 807 نفر است، گفت:شهرستان مهران در وضعیت قرمز و ایلام، دهلران و چوار در وضعیت نارنجی و شهرستان های آبدانان، دره شهر، بدره، ملکشاهی، ایوان، چرداول، سیروان و هلیلان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه مجموع بهبودیافتگان کرونا در استان 39 هزار و 135 نفر است، افزود:مردم هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند و در صورت مشاهده هر علائمی از سرماخوردگی ، سریعا به مراکز درمانی در اقصی نقاط استان مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها