موج
کدخبر : ۳۸۰۱۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380129

‍ استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره اینکه عملکرد کارآفرینی و اشتغال زایی کمیته امداد قابل ستایش است،گفت: تولید مهم ترین رکن توسعه هر کشور است

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام افزود:عملکرد حوزه کارآفرینی کمیته امداد و ایجاد بیش از 5هزار و 700 شغل برای نیازمندان استان در سال گذشته توسط این نهاد و جذب 99 درصدی اعتبارات این نهاد قابل تقدیر و ستایش است.

وی اظهار داشت:از آنجایی که بانکهای عامل استان نقش مهمی در تحقق برنامه های اشتغال زایی کمیته امداد دارند انتظار داریم این بانکها امسال همچنان همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار ایلام نظارت بر اجرای طرح های اشتغال زایی را یکی از ابزارهای لازم برای موفقیت این طرحها عنوان و تصریح کرد:از کمیته امداد که بیشترین  طرحهای اشتغال زایی را ایجاد کرده است انتظار داریم که این نظارتها همانند سالهای گذشته استمرار داشته باشند و بیشترین تدثیرگذاری را در کارآفرینی داشته باشند.

نوذری با بیان اینکه تولید مهم ترین رکن توسعه درهر کشور به حساب می آید، خاطرنشان کرد:هدف ما این است که در استان ایلام با مانع زدایی فرایند تولید، گامهای مهمی در زمینه رونق تولید و اشتغال در این استان برداشته شود.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید، توسعه مشاغل خانگی نقش بسیار مهمی دارند،ادامه داد:امروزه در بیشتر کشورهای جهان بر روی مقوله مشاغل خانگی تمرکز بیشتری صورت می گیرد و با سرمایه گذاری در این زمینه اقتصاد این کشورها به شکوفایی رسیده است.

دکتر نوذری، گردشگری را یکی از مهم ترین پتانسیل های استان ایلام در زمینه توسعه عنوان کرد و گفت: در این زمینه در استان ایلام ظرفیت های بسیار مهمی وجود دارد و با اینکه در دو سال اخیر کرونا ضررهای بسیاری به صنعت گردشگری در کشور و استان ایلام وارد کرده است با این حال انتظار می رود گامهای بلندتری در زمینه توسعه گردشگری در استان ایلام برداشته شود .

درپایان این نشست از مدیران برخی بانکها و دستگاههای اجرایی استان ایلام که نقش برجسته ای در زمینه  تامین منابع برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد در این استان در سال گذشته داشته اند با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها