موج
کدخبر : ۳۷۹۴۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379488

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه جدول زمانبندی قطعی برق به مردم اعلام شود، گفت: در خاموشی برق رعایت حقوق مردم اولویت بر ادارات باشد و ادارات 2 ساعت پیک مصرف برق خود را با ژنراتور تامین کنند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان با بیان اینکه می بایست تیم نظارت کاهش مصرف برق ادارات تشکیل شود، افزود: آب مصرفی فضای سبز از آب شرب جداسازی شود و فرمانداران اولویت ویژه خود را بر مدیریت مصرف آب و برق قرار دهند.

وی به وضعیت خشکسالی امسال اشاره و اظهار داشت: از آنجا که قریب 50 درصد کاهش نزولات جوی در استان داشته ایم امسال شاهد یکی از کم سابقه ترین خشکسالی ها در ایلام هستیم.

استاندار ایلام به مشکلات قطعی آب و برق استان اشاره و تصریح کرد: امروز همه بایست در قبال شرایط پیش آمده احساس مسئولیت کنیم و نسبت به مدیریت اوضاع در کاهش مصرف آب و برق اهتمام لازم و جدی داشته باشیم.

نوذری خواستار کاهش زمان خاموشی ها در استان شد و خاطرنشان کرد: می بایست تدابیری اندیشیده شود که رعایت حال مصرف کنندگان برق خانگی، مراکز حساس و مهم چون بیمارستان ها و غیره اولویت بر مصرف برق در ادارات باشد.

وی خواستار ارائه جدول زمانبندی قطعی برق به مردم شد و گفت: این حق مردم است که از زمان خاموشی ها اطلاع داشته باشند، تا بتواند اوضاع زندگی خود را مدیریت کنند.

نوذری افزود: در اینجا لازم است شرکت برق استان با حضور کارشناسان مربوطه در صدا و سیما، اصحاب رسانه و با تشکیل کارگروه رسانه ای برنامه های تبلیغی خود در جهت شیوه های کاهش مصرف، اصلاح الگوی مصرف و اعلام اطلاعیه‌ها اقدام کند.

رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان با بیان اینکه برای کاهش مصرف برق در ادارات باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود،گفت: برای این منظور تصمیم گرفته شده است ساعت کاری ادارات بر اساس جدول زمانبندی شده در دو بازه زمانی مختلف تغییر یابد تا بتوانیم شاهد کاهش مصرف آب و برق در دستگاه ها باشیم.

وی خواستار تشکیل تیم نظارت بررسی کاهش مصرف برق ادارات با محوریت مأمورین برق استان شد و اظهار داشت: ادارات موظف هستند در روز 2 ساعت پیک مصرف برق خود را با ژنراتور تامین کنند.

استاندار ایلام تاکید کرد: دستگاه‌هایی که در مصرف برق نسبت به اصلاح الگوی مصرف اقدام نکنند بدون ملاحظه برق آنها قطع خواهد شد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکلات قطعی آب در برخی مناطق مختلف استان اشاره کرد و گفت: با توجه به فصل گرما و افزایش مصرف آب جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی دستگاه های متولی بایست با برنامه ریزی درست و با مدیریت اوضاع مسائل و مشکلات آب را به حداقل ممکن خود برسانند.

نوذری به عدم جداسازی آب مصرفی فضای سبز از آب شرب اشاره کرد و گفت: امروز شاهد هدر رفت قابل توجه آب شرب برای فضای سبز هستیم که در اینجا لازم است دستگاه های متولی همچون آب و فاضلاب و شهرداری ها برای جداسازی این مهم اقدام کنند تا آب فضای سبز از پساب تصفیه خانه ها و غیره تامین گردد.

دکتر نوذری به فرمانداران و بخشداران استان ماموریت داد که مدیریت مصرف آب و برق را در اولویت ویژه و جدی کار خود قرار دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها