موج
کدخبر : ۳۷۷۵۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377562

در دیدار جهادگران بسیج با امام جمعه ایلام مطرح شد؛

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه گروه های جهادی درتوانمندی دولت دربحران ها نقش ارزنده ای دارند، گفت: گروه های جهادی بسیج در مواقع نیاز و بحران همچون جنگ ، سیل ، زلزله، آتش سوزی از مولفه های توانمندی جمهوری اسلامی هستند و باعث تقویت اقتدار و جایگاه ایران می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در دیدار با جمعی از سرگروههای جهادی بسیج که به مناسبت گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی برگزار شد، با بیان اینکه قدرت مدیریت بحران در کشور ما با اتکا به مردم قابل مقایسه با ابرقدرت هایی همچون آمریکا نیست و بسیار بالاتر است،افزود:بعد از ایمان به خداوند، بالاترین ارزش اخروی، خدمت به مردم و منفعت رساندن به دیگران است و گروه های جهادی بسیج تبلور این دو ارزش هستند.

وی به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات آینده اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن پس از شکست و ناتوانی در عرصه رویارویی نظامی با ایران، به بمباران رسانه ای ما روی آورده و توانمندیها و خودکفایی های ما را کم ارزش جلوه داده و نواقص را بزرگنمایی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ادامه داد: بصیرت افزایی و خدمت رسانی گروه های جهادی بسیج به مردم باعث دلگرمی و ترغیب آنان به شرکت در انتخابات خواهد شد و مردم عزیز در تبلیغات انتخاباتی هم به نوع شعار دقت کنند و هم به کسی که شعار می دهد توجه داشته باشند.

همچنین در این دیدار فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام با تبیین فلسفه تشکیل بسیج سازندگی در سپاه، گفت: بعد از انحلال جهاد سازندگی در بدنه دولت ، خلاء وجود یک تشکیلات برای رفع چهره محرومیت در کشور احساس شد و بسیج سازندگی در سپاه به منظور کمک به محرومان جامعه در مناطق دور دست و روستاها تشکیل شد.

سردار جمال شاکرمی به تدوین برنامه پنج ساله به منظور محرومیت زدایی در بسیج سازندگی سپاه اشاره کرد و افزود: برنامه پنج ساله در زمینه تامین آب شرب روستاهای فاقد آب لوله کشی، لایروبی نهرهای کشاورزی، تفاهم نامه دومیلیارد تومانی ساخت سوله های کارگاهی با اداره زندانها برای اشتغال زندانیان، طرح آجر به آجر برای نوسازی مدارس با همکاری ادارات در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی موازی با هیچ نهادی نیست بلکه کمک کار، پشتیبان و هم افزا با ادارات برای محرومیت زدایی عمل می کند،اظهار داشت: 850 گروه جهادی در قالب 22 قشر تخصصی در سامانه اطلس جهادی بسیج ساماندهی شده و تعداد 8 هزارو 500 نفر اعضای گروههای جهادی بسیج  در سطح محلات و روستاهای استان مشغول فعالیت هستند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام خاطرنشان کرد:بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین(ع) تا کنون بیش از 5 هزارو 600 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 58 میلیارد تومان در زمینه های احداث 602 واحد مسکن محرومین با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) ، لایروبی انهار و مرمت جاده های بین مزارع ، احداث مسجد و خانه عالم ، با همکاری مردم و ادارات به انجام رسانده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`