موج
کدخبر : ۳۷۷۰۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377025

الیاس فتاحی:

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه موجب مصون سازی و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، الیاس فتاحی سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان افزود: سیاستگذاری برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه موجب  مصون سازی و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی اظهار داشت: مشارکت همه دستگاهها در فراهم نمودن زیرساخت های لازم جهت توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی یک سرمایه گذاری برای کنترل آسیب های اجتماعی و امر واجب برای داشتن جامعه ای ایمن است.

معاون استاندار ایلام با بیان این که می توانیم برای گسترش فرهنگ کتابخوانی ایستگاههای کتابخوانی را در سطح شهر ایجاد کنیم تأکید کرد: این امر می تواند در گرایش مردم به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی موثر باشد.

وی خواستار اهتمام جدی دستگاههای ذیربط برای تکمیل کتابخانه های استان از ظرفیت خیرین شد و تصریح کرد: افراد خیر از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون مشارکت مطلوبی در اهداء لوازم بهداشتی، مواد غذایی، وسایل کمک آموزشی و سایر کمک ها داشته و انتظار داریم در زمینه توسعه کتابخانه ها نیز مشارکت لازم را داشته باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با بیان اینکه شهرداری ها در زمینه پرداخت سهم نیم درصد خود به کتابخانه های عمومی مشارکت داشته باشند، اظهار داشت: اگرچه شهرداری ها اکنون با مشکل مالی مواجه هستند اما در این زمینه بویژه شهرداری مرکز استان باید سهم نیم درصد خود را به کتابخانه های عمومی در اسرع وقت پرداخت

 فتاحی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات بر لزوم هماهنگی و مشارکت همه دستگاه ها و مردم برای برگزاری این رویداد سیاسی تاکید کرد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی باید امکانات مورد نیاز نظیر نیروی انسانی، مکان، تجهیزات و سایر نیازها را در اختیار ستادهای انتخابات قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه ایلام همواره از استان های برتر کشور در زمینه مشارکت در انتخابات بوده ابراز امیدواری کرد با هماهنگی ها و برنامه ریزی لازم انتخاباتی  سالم و باشکوه در کمال آرامش و امنیت برگزار شود.

همچنین مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام نیز در این نشست از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار جهت ساماندهی بخش نسخ خطی و سنگی کتابخانه عمومی آیت الله حیدری ایلامی خبر داد.

سمیه حیدری افزود: در طول سال گذشته 2 هزار و 500 جلد کتاب با اولویت بخش کودک از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این اداره کل اهدا شده است.

وی با اشاره به عدم مشارکت عمده شهرداری های استان در پرداخت سهم نیم درصد به این اداره کل، گفت: کلیه هزینه های جاری این اداره کل از محل سهم نیم درصد تامین و در این زمینه نیازمند تعامل بیشتر هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها