موج
کدخبر : ۳۷۶۱۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376168

قنبر موسی نژاد:

در آئینی که در محل سالن غدیر کمیته امداد استان ایلام برگزار شد، تعداد 20 هزار سبد معیشتی ویژه اطعام مهدوی در بین نیازمندان و مددجویان ان نهاد حمایتی توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام گفت: این تعداد سبد غذایی و معیشتی به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و آغازهفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این سبدهای غذایی با مشارکت خیرین و مردم نوع دوست استان ایلام تهیه شده‌اند،اظهار داشت: ارزش هر یک از این سبدهای غذایی بیش از 300 هزارتومان است و هر سبد شامل برنج ،روغن، قند، رب گوجه فرنگی، خرما و ماکارونی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام با بیان اینکه توزیع سبدهای معیشتی و غذای گرم در بین نیازمندان استان تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد،تصریح کرد: درهمین مدت بیش از200 هزار پرس غذای گرم و بیش از32 هزار سبد معیشتی  در اختیار نیازمندان استان قرار می گیرد.

 موسی نژاد با اشاره به اینکه طرح ایران مهربان با هدف سرپرستی از کودکان یتیم و نیازمند استان با همکاری حوزه بسیج سپاه امیرالمومنین (ع) استان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد:از طریق این طرح پیش بینی شده است تا پایان ماه مبارک رمضان بیش از 22 هزار حامی برای ایتام و کودکان نیازمند استان جذب شود که از این تعداد حامی 12هزار نفر توسط حوزه بسیج سپاه امیرالمومنین استان جذب خواهد شد.

وی به همکاری های خوب سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام با کمیته امداد درحوزه محرومیت‌زدایی و کمک به قشر محروم و نیازمند استان اشاره کرد و گفت: سپاه استان علاوه بر برنامه های ماه مبارک رمضان در زمینه هایی همچون ایجاد اشتغال برای نیازمندان و همچنین تامین مسکن مددجویان فاقد مسکن نیز در طول سال همکاری های بسیار نزدیکی با کمیته امداد استان دارد.

همچنین نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای کمک به نیازمندان دانست و گفت: همه ائمه و پیشوایان دینی ما کمک به نیازمندان را دراولویت سیره و زندگی خود قرار داده اند.

حجت الاسلام علی محمدی به میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و افزود: این امام در بین ائمه در زمینه کمک به نیازمندان جایگاه ویژه ای داشته و بارها در زندگی اش عمده دارایی و اموال خود را صرف کمک به فقرا و نیازمندان کرده است.

وی 10 خصلت برجسته این امام بزرگوار را الگوی ارزنده ای برای زندگی ما مسلمانان دانست و اظهار داشت: یتیم نوازی، بی اعتنایی به مال دنیا،سخاوتمند بودن و صله رحم از جمله این خصلت ها بوده و عمل کردن به این 10 خصلت در جامعه مسلمین بی نیاز شدن آنها را در زندگی دنیوی به دنبال دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها