موج
کدخبر : ۳۷۶۰۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376059

سید صادق موسوی:

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام گفت: 80 نفر از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر استان در بررسی های صورت گرفته توسط هیات های اجرایی و نظارت به دلایل گوناگون رد صلاحیت شده اند و علت رد صلاحیت ها به افراد نامبرده ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سید صادق موسوی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام افزود: افراد رد صلاحیت شده از فردا نهم تا 12 اردیبهشت ماه سال جاری به مدت چهار روز فرصت شکایت و پیگیری علت رد صلاحیت خود از هیات های نظارت دارند.

وی اظهار داشت: پرونده این افراد تا 21 اردیبهشت ماه مورد بررسی مجدد قرار می گیرد و در صورت رد صلاحیت مجدد، داوطلبان شهرهایی با جمعیت بالای 200 هزار نفر مجاز به شکایت به هیات نظارت مرکزی کشور هستند..

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام تصریح کرد:541 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر در این استان از مجموع 656 نفر، تایید صلاحیت نهایی شدند.

موسوی خاطرنشان کرد: صلاحیت این افراد به تایید هیات های اجرایی و نظارت استان ایلام رسیده است.

وی اظهار داشت: با این وجود از بین این افراد امکان دارد بنا به تشخیص و صلاحدید هیات نظارت، پرونده داوطلب تایید شده خاصی دوباره مورد بررسی قرار گیرد و تایید صلاحیت وی دست خوش تغییر شود.

وی ادامه داد: از بین داوطلبان تایید شده نهایی تا این لحظه 35 نفر انصراف داده اند که این تعداد تا روز انتخابات احتمال افزایش دارد.

مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام به انتخابات شوراهای روستاها اشاره کرد و گفت: مرحله بررسی صلاحیت اولیه داوطلبان در هیات های اجرایی تا 15 اردیبهشت ماه ادامه دارد و سپس این روند به مدت 2 هفته توسط هیات های نظارت ادامه خواهد داشت.

موسوی افزود: در نهایت آگهی اسامی نامزدهای نهایی انتخابات شورای شهر و روستا در تاریخ 17 تا 19 خردادماه توسط فرمانداری های استان منتشر می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها