موج
کدخبر : ۳۷۴۵۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374553

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه مقاومت های مردم ایلام در دوران دفاع مقدس سند افتخاری است که می تواند الگویی برای دفاع از مرزهای کشور باشد، افزود: رشادت ها و حماسه های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس باید ماندگار شود و به نسل های بعد منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با بیان اینکه  تدوین دانشنامه دفاع مقدس در ایلام مغفول مانده است ،افزود: باید تمام شاخص های مربوط به جنگ تحمیلی، رویدادها، حوادث و عملیات هایی که در استان ایلام شکل گرفت، در این دانشنامه به صورت کامل و جامع بیان شود تا این دانشنامه بعد از انتشار به یک آرشیو کامل و مرجعی مستند برای تحقیق محققان حوزه جنگ و علاقمندان باشد.

وی خواستار تدوین یک طرح پژوهشی علمی برای نشان دادن ارزش ها و رشادت های مردم در هشت سال دفاع مقدس شد واظهار داشت: تاکنون در حوزه دفاع مقدس در زمینه تولید فیلم های فاخر اقدام شاخصی در استان صورت نگرفته که این نشان دهنده مظلومیت استان در این حوزه است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه نشان دادن رشادت های مردم استان در دوران جنگ تحمیلی را یکی از راهکارهای گریز از مظلومیت فرهنگی در استان است، تصریح کرد: استانداری ایلام به منظور رفع این مظلومیت طی روزهای گذشته پیگیری های مهمی را با مسوولان سیمان فیلم و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما به عمل آورده که امیدواریم به نتیجه ی مطلوب برسد.

وی خواستار تدوین دایره المعارف دفاع مقدس در استان شد و خاطرنشان کرد: با توجه به نقش شاخص و تاثیرگذار این استان مرزی در دوران هشت سال دفاع مقدس تدوین این مهم یک ضرورت است.

نوذری با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از ماندگارترین وقایع تاریخی کشور است که در آن حماسه‌های بسیاری توسط رزمندگان ایلامی انجام شد، گفت: به منظور آشنایی نسل جوان با فرهنگ دفاع مقدس تکمیل یادمان های شهدا در مناطق عملیاتی میمک، شرهانی و مهران شد ضروری است و شرکت های نفتی مستقر در مناطق مرزی در راستای مسئولیت اجتماعی خود باید در این زمینه مدد رسان مسئولان استان باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها