موج
کدخبر : ۳۷۴۲۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374206

مدیرکل استاندارد ایلام:

مدیرکل استاندارد استان ایلام با اشاره به اینکه نقش استاندارد برای تحقق کمی و کیفی نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری حائز اهمیت است، گفت: سازمان استاندارد یکی از ارگان های مهم در بحث تولید به شمار می رود و می تواند پشتیبانی های مهمی در جهت برندسازی و تسهیل شرایط فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام با حضور در برنامه رادیویی با محوریت نقش استاندارد در تحقق شعار سال،افزود: انتخاب شعار سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری با نام" تولید، پشیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها " اهمیت تولید را نشان می‌دهد، چرا که تولید تضمین کننده رونق اشتغال و ایجاد ثروت در جامعه است.

وب با بیان اینکه نامگذاری سالها از سوی مقام معظم رهبری در بردارنده مسائل اقتصادی است ،اظهار داشت: با ورود به سال 1400 و نامگذاری آن به سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی، باید شرایطی فراهم شود تا به همراهی و در کنار حرکت جهشی، رونق تولید اتفاق و شرایطی فراهم دشود تا سیاست گذاران و فعالان بخش خصوصی بر اساس عقب افتادگی ناشی از ویروس منحوس کرونا و تحریم ها در مسیر رونق تولید یک برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه داشته باشند.

مدیرکل استاندارد استان ایلام تصریح کرد: با توجه به وظیفه خطیر استاندارد در امور مختلف و لزوم تقویت این نهاد برای تامین سلامت و ایمنی مردم، همه ادارات و دستگاه‌ها موظف هستند ضمن همکاری لازم، در حوزه کاری خود ملاحظات استاندارد را رعایت کنند.

همتی خاطرنشان کرد: توجه به خرید کالای استاندارد ایرانی، حرکتی در تراز مسئولیت اجتماعی و ملی است و توجه به استاندارد ها کوتاهترین راه کمک به رونق و جهش تولید ملی است.

وی با اشاره به اینکه گام سوم شعار سال مانع زدایی است، افزود: در راستای رفع موانع ساختاری صادرات با استفاده از انتقال فناوری بهره گیری از روش های مختلف از جمله فعال شدن دستگاه دیپلماسی کشور ضروری است تا بتوان با کاهش موانع و چالش های تحریمی، واردات فناوری مورد نیاز برای تولید بیشتر را تسهیل نمود و سطح رقابت پذیری کالاهای داخلی را در حد قابل قبولی در سطح استانداردهای رقابت پذیر ارتقا داد.

مدیرکل استاندارد استان ایلام تصریح کرد: ضرورت حمایت ملت ایران از چرخه های تولید کالای استاندارد ایرانی راه حل اساسی برای حرکت و سرعت در اقتصاد کشور است.

همتی به راه‌های تحقق شعار سال ۱۴۰۰ اشاره و خاطرنشان کرد: نکته مهم در زمینه تحقق شعار سال ۱۴۰۰ توجه به انجام برخی از اقدامات برای افزایش تولید است که در ابتدا باید اقدامی صورت گیرد تا با ظرفیت‌سازی جدید، زمینه افزایش تولید فراهم شود که این موضوع از طریق سرمایه‌گذاری میسر خواهد شد.

وی ادامه داد: استاندارد در تلاش است تا با تسهیل فرآیندهای استانداردسازی، ایجاد انگیزه تولید در واحدهای تولیدی و ارائه بسته‌های حمایتی موانع احتمالی موجود را در راستای تحقق بخشیدن به شعار بردارد و به تحقق این هدف والا و مهم کمک کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها