موج
کدخبر : ۳۷۳۴۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373455

آیت قیصر بیگی:

مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام گفت:به منظور ریشه کنی بیماری کرونا، پیشنهاد می شود که همچون زمان دفاع مقدس؛ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا در ایلام و کل کشور تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، آیت قیصر بیگی مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام افزود: امروز با یک دشمن خطرناک و نامرئی مواجه‌ایم، در این نبرد نابرابر نقش مردم تعیین کننده است.

وی به وضعیت بحرانی کرونا در استان و کشور اشاره و خواستار تشکیل ستادهای مردمی برای مقابله با این دشمن خطرناک شد و اظهار داشت: امروز هم روز جنگ است با این تفاوت که در این میدان ما با یک دشمن بسیار خطرناک و نامریی مواجه‌ایم.

وی با بیان اینکه در دوران جنگ نقش مردم در پشتیبانی از رزمندگان اسلام بسیار تعیین کننده بود، تصریح کرد: امروز نیز سربازان عرصه سلامت و دیگر مسئولان درگیر در ستاد کرونا فداکارانه در نبرده با این دشمن منحوس شب و روز ندارند و قطعاً حضور پررنگ مردم در این جبهه می تواند یک نیروی کمکی قوی باشد و در نهایت به شکست کرونا منجر شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام با اشاره به اینکه نقش مردم می تواند در مهار کرونا تعیین کننده باشد، خاطرنشان کرد: اینجا به ستاد ملی کرونا پیشنهاد می شود «ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا» را تشکیل دهد و برای این مهم مردم می توانند علاوه بر کمک های مومنانه به آسیب دیدگان از کرونا، در جهت ترغیب همنوعان برای رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی پادرمیانی کرده و میدانی وارد عمل شوند.

مدیر کل پدافند غیر عامل استان نقش معتمدان و ریش سفیدان و بزرگان هر منطقه در اقناع افکار عمومی برای آگاه سازی از خطر کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی مهم و قابل توجه خواند و گفت: واقعیت آن است در هر کاری که مردم پیشگام بوده اند ما موفق بوده‌ایم و امروز نیز باید در این مقطع حساس خود مردم با پررنگ کردن مسئولیت ‌پذیری اجتماعی در مقابل همنوعان بیشتر احساس مسئولیت کرده و هر کسی به سهم خود در قطع زنجیره انتقال کرونا به سلامت خود و جامعه کمک نماید.

قیصر بیگی آگاهی را برنده ترین سلاح مردم در این نبرد نابرابر عنوان کرد و افزود: قطعا در این شرایط خطرناک که سیل ویروس مرگبار کرونا از زمین و هوا بر سر مردم می‌بارد کوچک ترین غفلت افراد را با تیرهای زهرآگین این دشمن مرموز مواجه خواهد کرد.

وی اظهار داشت: امروز همه باید در ارتباط با جدی گرفتن خطر این ویروس خطرناک به هم دیگر آگاهی و هشیاری بدهیم و هر جایی که زمینه سرایت بیماری بیشتر است پادرمیانی کرده و از شکل گیری زنجیره مرگبار کرونا جلوگیری نمائیم.

وی تجمعات و تراکم جمعیتی به هربهانه ای مهمترین فاکتور تشدید کرونا در ایران عنوان و تصریح کرد: اینجا لازم است مردم خود پیشقدم شوند و هر کسی مراسمی در دستور کار دارد به خاطر حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه تا اطلاع ثانوی آن برنامه را لغو نماید، هر فردی که آلوده به این ویروس است خود را با قرنطینه متعهد نماید تا این بیماری را به دیگران انتقال ندهد و ... این شاید مهم ترین کمک برای مهار کرونا باشد.

وی خاطرنشان کرد: شاید امروز مهمترین پیمانی که همه ما مردم می توانیم برای شکست کرونا با هم ببندیم این باشد که همه با هم متعهد و هم قسم شویم با حضور نیافتن در مراکز جمعیتی و شلوغ و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها بهداشتی هر فردی به سهم خود در قطع زنجیره انتقال کرونا مشارکت فعال داشته باشد

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها